Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

golberg filmy noce bułgarii jarecka lublin eon horusa cytaty o schulzu górecka o schulzu krcha festiwal 2012 zwierciadło szpilki bruno leszek mądzik nieznanaukraina drohobycz galeria nasi artyści
  Ramka

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZ
A

ARKA WYOBRAŹNI

DROHOBYCZ 2020

Program:
Promocja kultury polskiej za granicą„Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych
w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1
ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych” 

ШульцФест 2020
SCHULZFEST 2020

Проект дофінансовано
з фонду Міністра Культури
та Національної Спадщини
Республіки Польща


***


VISEGRAD PANOPTICUM
BY BRUNO SCHULZ 2020

***

BRUNO4EVER 2020
Dni Brunona Schulza
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
GMINY LUBLIN
***
***


 

 

Odwiedziło nas już:
611308 osób

IX. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbędzie się
w dniach 15-21 listopada 2020 roku.

ІХ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі відбудеться
15-21 листопада 2020 року.

The 9th International Bruno Schulz Festival in Drohobych will be held
from the 15th of November till the 21th of November, 2020.

Aktualności
SIÓDMY FESTIWAL W DROHOBYCZU NA POCZĄTKU CZERWCA 2016


Siódmy Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbędzie się w dniach 3-9 czerwca 2016 roku. Będą wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy performance, wielka sesja naukowa, spotkania tłumaczy i spotkania literackie oraz seminarium historyczno-kulturowe, a także off-festiwal.
Program Siódmego Festiwalu jest już znany w szczegółach, jednakże przedstawimy go, gdy zapadną wszystkie decyzje warunkujące jego realizację. Tym razem Festiwal zacznie się w piątek i weekend będzie czasem przewagi wydarzeń kulturalno-artystycznych, w tym kierowanych do szerszej publiczności, zaś pierwsze dni następnego tygodnia zdominują projekty naukowe i spotkania. To podział umowny, bo obie części Festiwalu przenikają się. Grono uczestników to międzynarodowe grono autorytetów w dziedzinie schulzologii, badań literackich i teorii literatury, wybitni twórcy, poeci i pisarze, oraz artyści – przede wszystkim polscy i ukraińscy.
Zapowiadamy wystawy także we Lwowie, w Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki i w centrum artystycznym „Dzyga” oraz w Truskawcu i Stryju. Wystawy będą wydarzeniami artystycznymi ale i formami promocji Festiwalu, zaproszeniem kierowanym do tych, których zaciekawi Brunona Schulz, jego twórczość, biografia, epoka, jak również recepcja, czyli to co nazywamy schulzowskimi inspiracjami w kulturze i sztuce. Przypomnijmy przy okazji, że w 2012 roku ukazały się przekłady niemal całej twórczości prozatorskiej Schulza na ukraiński, wciąż pojawiają się nowe, ostatnio na przykład na język macedoński.
Tematem wiodącym sesji naukowej będzie „Bruno Schulz a współczesna teoria kulturowa”; idea sesji opracowana przez Wierę Meniok dotyczy takich zagadnień: neopragmatyzm w badaniach i interpretacji dzieła Brunona Schulza; drogi uwolnienia tekstu Schulza od ograniczeń metodologicznych/ideologicznych; nowe konteksty kulturowe, które generuje i w których uczestniczy/może uczestniczyć tekst biografii i twórczości Schulza. Po raz trzeci odbędzie się seminarium historyczno-kulturoznawcze pod hasłem „Biografia i dzieło Brunona Schulza: konteksty historyczne i kulturowe międzywojennego Drohobycza”. Bardzo dobrą obsadę mieć będą Spotkania Literackie, w których obok gości zagranicznych uczestniczą najwybitniejsi poeci i pisarze ukraińscy.
gj


11-12-2015, 00:37:38


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs