Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

nieznanaukraina cytaty o schulzu bułgarii górecka krcha filmy eon horusa galeria o schulzu zwierciadło leszek mądzik golberg nasi artyści festiwal 2012 jarecka bruno drohobycz szpilki lublin noce
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
909813 osób
Aktualności
LWÓW. Nagroda 27. BookForum 2020 dla Jarka Filewicza


Nagroda 27. BookForum 2020 we Lwowie dla Jarka Filewicza, autora plakatu V Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu 2012. Jarko został nagrodzony za autorski komiks «Колоніст. Бути людиною» ("Kolonista. Być człowiekiem").

Forum Wydawców we Lwowie to ogromne, jedne z największych na Ukrainie, targi książek. Jednakże z powody pandemii targi odbyć się nie mogły, a ich formuła on-line nie doszła do skutku. Niemniej właśnie w formule on-line rozwinięto i rozbudowano część spotkaniowo-dyskusyjną, przekształcając 27. edycję Forum Wydawców w lwowski festiwal literacki on-line. I jak w poprzednich latach, przyznano nagrody książkom zgłoszonym do konkursu w 17 kategoriach. Podczas obecnej edycji do konkursy zgłoszono 400 książek 72 wydawców.
Grand Prix dla Narbuta
Grand Prix przyznano publikacji - albumowi «Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута» ("Ukraiński alfabet. Twórczość Georgija Narbuta") Wydawnictwa Ołeksandr Sawczuk, Charków (Видавець Олександр Савчук, Харків) – za pierwszą pełną prezentację prac wybitnego grafika oraz za doskonały artystyczny projekt książki i jej poligraficzne wykonanie. Georgij Narbut (1886-1920) uważany jest za jednego z współtwórców ukraińskiej awangardy grafików (dizajnerów) początku XX wieku. To on zaprojektował w 1918 roku banknoty, pieczęcie i znaczki Ukraińskiej Republiki Ludowej (UNR), na których umieścił trójząb z monet Włodzimierza I Wielkiego - i tym samym przyczynił się do odnowy i popularyzacji tego symbolu narodowego i państwowego Ukrainy.
Nagroda za komiks "Kolonista"
Jarko Filewicz otrzymał nagrodę w kategorii "komiksy i literatura graficzna" - za autorski komiks «Колоніст. Бути людиною» ("Kolonista. Być człowiekiem"); wydawca: «UA Comix», Lwów. Jak podkreśla Jury, nagroda została przyznana za "dobry humor i zdrowy gust w sztuce komiksu". Syntetyczność oraz oryginalność formy i koloru, pomysłowość, obrazowanie figur i przestrzeni, jak i przesłanie manifestacji wizualnej czyni z tego komiksu dzieło doprawdy autorskie i wyjątkowe.

Fragment okładki komiksu

Info o nagrodzie:
https://zaxid.net/ogoloshenna_peremozhtsiv_konkursu_bookforum_best_book_award_n1507822

Tutaj kilka stron z komiksu:
https://www.yakaboo.ua/ua/kolonist-buti-ljudinoju.html
Strona autora: https://www.filevych.com

Jarko Filewicz, grafik, ilustrator, autor plakatów i okładek książkowych, opowieści graficznych, stypendysta Gaude Polonia, jest też autorem plakatu V Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza 2012 w Drohobyczu.

Plakat 2012

Przypominamy, że dwa lata wcześniej, jedną z nagród 25. Book Forum / Forum Wydawców we Lwowie otrzymał ukraiński przekład książki "Narzeczona Schulza" Agaty Tuszyńskiej - jako najlepsza książka w kategorii biografia - wydawca: Wydawnictwa 21, Czerniowce, przekład: Wiera Meniok.

red


17-09-2020, 23:32:04


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs