Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

szpilki lublin bruno górecka nasi artyści jarecka nieznanaukraina noce o schulzu leszek mądzik golberg cytaty o schulzu eon horusa festiwal 2012 bułgarii krcha galeria filmy zwierciadło drohobycz
  Ramka

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZ
A

ARKA WYOBRAŹNI

DROHOBYCZ 2020

Program:
Promocja kultury polskiej za granicą„Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych
w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1
ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych” 

ШульцФест 2020
SCHULZFEST 2020

Проект дофінансовано
з фонду Міністра Культури
та Національної Спадщини
Республіки Польща


***


VISEGRAD PANOPTICUM
BY BRUNO SCHULZ 2020

***

BRUNO4EVER 2020
Dni Brunona Schulza
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
GMINY LUBLIN
***
***


 

 

Odwiedziło nas już:
620295 osób

IX. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbędzie się
w dniach 15-21 listopada 2020 roku.

ІХ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі відбудеться
15-21 листопада 2020 року.

The 9th International Bruno Schulz Festival in Drohobych will be held
from the 15th of November till the 21th of November, 2020.

Aktualności
LWÓW. Nagroda 27. BookForum 2020 dla Jarka Filewicza


Nagroda 27. BookForum 2020 we Lwowie dla Jarka Filewicza, autora plakatu V Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu 2012. Jarko został nagrodzony za autorski komiks «Колоніст. Бути людиною» ("Kolonista. Być człowiekiem").

Forum Wydawców we Lwowie to ogromne, jedne z największych na Ukrainie, targi książek. Jednakże z powody pandemii targi odbyć się nie mogły, a ich formuła on-line nie doszła do skutku. Niemniej właśnie w formule on-line rozwinięto i rozbudowano część spotkaniowo-dyskusyjną, przekształcając 27. edycję Forum Wydawców w lwowski festiwal literacki on-line. I jak w poprzednich latach, przyznano nagrody książkom zgłoszonym do konkursu w 17 kategoriach. Podczas obecnej edycji do konkursy zgłoszono 400 książek 72 wydawców.
Grand Prix dla Narbuta
Grand Prix przyznano publikacji - albumowi «Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута» ("Ukraiński alfabet. Twórczość Georgija Narbuta") Wydawnictwa Ołeksandr Sawczuk, Charków (Видавець Олександр Савчук, Харків) – za pierwszą pełną prezentację prac wybitnego grafika oraz za doskonały artystyczny projekt książki i jej poligraficzne wykonanie. Georgij Narbut (1886-1920) uważany jest za jednego z współtwórców ukraińskiej awangardy grafików (dizajnerów) początku XX wieku. To on zaprojektował w 1918 roku banknoty, pieczęcie i znaczki Ukraińskiej Republiki Ludowej (UNR), na których umieścił trójząb z monet Włodzimierza I Wielkiego - i tym samym przyczynił się do odnowy i popularyzacji tego symbolu narodowego i państwowego Ukrainy.
Nagroda za komiks "Kolonista"
Jarko Filewicz otrzymał nagrodę w kategorii "komiksy i literatura graficzna" - za autorski komiks «Колоніст. Бути людиною» ("Kolonista. Być człowiekiem"); wydawca: «UA Comix», Lwów. Jak podkreśla Jury, nagroda została przyznana za "dobry humor i zdrowy gust w sztuce komiksu". Syntetyczność oraz oryginalność formy i koloru, pomysłowość, obrazowanie figur i przestrzeni, jak i przesłanie manifestacji wizualnej czyni z tego komiksu dzieło doprawdy autorskie i wyjątkowe.

Fragment okładki komiksu

Info o nagrodzie:
https://zaxid.net/ogoloshenna_peremozhtsiv_konkursu_bookforum_best_book_award_n1507822

Tutaj kilka stron z komiksu:
https://www.yakaboo.ua/ua/kolonist-buti-ljudinoju.html
Strona autora: https://www.filevych.com

Jarko Filewicz, grafik, ilustrator, autor plakatów i okładek książkowych, opowieści graficznych, stypendysta Gaude Polonia, jest też autorem plakatu V Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza 2012 w Drohobyczu.

Plakat 2012

Przypominamy, że dwa lata wcześniej, jedną z nagród 25. Book Forum / Forum Wydawców we Lwowie otrzymał ukraiński przekład książki "Narzeczona Schulza" Agaty Tuszyńskiej - jako najlepsza książka w kategorii biografia - wydawca: Wydawnictwa 21, Czerniowce, przekład: Wiera Meniok.

red


17-09-2020, 23:32:04


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs