Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

krcha górecka szpilki o schulzu cytaty o schulzu jarecka filmy eon horusa golberg bruno bułgarii lublin nasi artyści festiwal 2012 galeria noce zwierciadło nieznanaukraina leszek mądzik drohobycz
  Ramka

 Zrealizowano z pomocą finansową 
miasta Lublin

Bruno4ever 2014

BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ 
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH 
W RAMACH PROGRAMU 
"WSPÓŁPRACA W DZIEDZINIE
DYPLOMACJI PUBLICZNEJ 2012" 

* DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW 
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO RP

 

Odwiedziło nas już:
369400 osób
Aktualności
Program VII Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu. 3–9 czerwca 2016 roku
04-05-2016, 01:16:11


VII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza odbędzie się w Drohobyczu w dniach 3-9 czerwca 2016 roku. Festiwal jest największym na świecie, systematycznie kreowanym najważniejszym wydarzeniem dedykowanym autorowi „Sklepów cynamonowych”, a każda jego edycja jest niepowtarzalną okazją spotkań oraz debat autorytetów nauki, kultury i sztuki jak i pasjonatów Mistrza z Drohobycza. Przyjeżdżają oni co dwa lata tam, gdzie leży „ta wybrana kraina, ta prowincja osobliwa, to miasto jedyne na świecie”.

Zapraszamy do Drohobycza.

Publikujemy program Siódmego Festiwalu, a niebawem zapoznamy bliżej z wybranymi jego punktami, zawsze oryginalnymi i kuszącymi. Dziękujemy znamienitym Instytucjom i Osobom, dzięki którym możemy wędrować do Drohobycza.


Więcej...


SIÓDMY FESTIWAL W DROHOBYCZU NA POCZĄTKU CZERWCA 2016
11-12-2015, 00:37:38


Siódmy Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbędzie się w dniach 3-9 czerwca 2016 roku. Będą wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy performance, wielka sesja naukowa, spotkania tłumaczy i spotkania literackie oraz seminarium historyczno-kulturowe, a także off-festiwal.


Więcej...


ZAPOMNIANE TEKSTY BRUNONA SCHULZA. Schulz o malarzach z Drohobycza.
25-11-2015, 10:16:35


...Stanąłem u wrót wielkiego i de­cydującego przeżycia i z rodzajem radosne­go przestrachu obracałem karty tej księgi odurzony i szczęśliwy, posuwając się od zachwytu do zachwytu - tak o grafikach Maurycego Mojżesza Liliena pisał Bruno Schulz.
Odnaleziono zapomniane teksty Brunona Schulza o Maurycym Mojżeszu Lilienie i Feliksie Lachowiczu.
Promocja publikacji, pierwszej w cyklu ACTA SCHULZIANA, odbyła się w ramach projektu "Druga Jesień" w Drohobycza.


Więcej...


FUNDACJA CHROŃMY DZIEDZICTWO DLA BRUNONA SCHULZA I DROHOBYCZA
07-09-2015, 03:21:14


W ramach realizacji celów statutowych Fundacja Chrońmy Dziedzictwo prowadzi współpracę z polskimi i ukraińskimi stowarzyszeniami, które zajmują się ochroną pamięci o wielkim pisarzu i artyście Brunonie Schulzu oraz promocją jego dorobku, jak też ochroną dziedzictwa historyczno-kulturowego Drohobycza, rodzinnego miasta Brunona Schulza.

Prezes Fundacji Chrońmy Dziedzictwo Artur Derlikiewicz często odwiedza miasto Brunona Schulza, ma tu liczne grono znajomych i przyjaciół.


Więcej...


Bruno Schulz jako filozof i teoretyk literatury. Recenzja Ostapa Sływynskiego w „Akcencie”
23-05-2015, 18:03:22


Nie należy ona do tych pokonferencyjnych „cegieł”, którymi często zamurowuje się okno na prawdziwy świat – zmienny i nieuchwytny. To książka przetykana wspólnymi wątkami, scalona rozmową, a nie rozpadająca się składanka różnorodnych tekstów – pisze Ostap Sływynski w najnowszym numerze kwartalnika „Akcent” o pofestiwalowej publikacji „Bruno Schulz jako filozof i teoretyk literatury”.


Więcej...


POŻEGNANIE. ALFRED SCHREYER (8 maja 1922-25 kwietnia 2015)
07-05-2015, 17:06:40


Tuż przed 93 urodzinami zmarł Alfred Schreyer, który sam o sobie mówił: jestem ostatnim Mohikaninem. Ostatni drohobycki i żydowski uczeń Brunona Schulza, świadek historii i depozytariusz pamięci wielokulturowego Drohobycza, łącznik przeszłości i przyszłości.

Zmarł 25 kwietnia 2015 roku w Warszawie po ciężkiej chorobie.

Został pochowany 1 maja 2015 roku tam, gdzie zawsze pragnął być i pozostać - w Drohobyczu. 


Więcej...


Schulz, krzesła i panny. Wystawa Włodzimierza Finke w łódzkiej Miejskiej Galerii Sztuki
19-04-2015, 23:53:47


WYSTAWA WŁODZIMIERZA FINKE
CZYLI
BRUNO SCHULZ
W WILLI LEOPOLDA KINDERMANA

Urodzony w Łodzi artysta ukończy w tym roku 70-tkę, lecz nikt w to chyba nie uwierzy. Uczeń Jerzego Nowosielskiego i i Stefana Gierowskiego, malarz, rzeźbiarz i ceramik, miłośnik Brunona Schulza, uczestnik Festiwali w Drohobyczu, jest niebywale aktywny i twórczy. Na wystawie w Galerii Willa – łódzkiej Miejskiej Galerii Sztuki przy Wólczańskiej 31 prezentuje prace najnowsze, w tym te schulzowskie. 


Więcej...


IGOR MENIOK (7.05.1973-5.03.2005). IN MEMORIAM
05-03-2015, 21:57:44


Dziesięć lat temu odszedł Igor Meniok.

Twórca i pierwszy kierownik Naukowo-Informacyjnego Centrum Polonistycznego Uniwersytetu w Drohobyczu, inicjator Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, założyciel studenckiego teatru Alter.
Stypendysta Gaude Polonia.

Zmarł nagle.

Igor Meniok był pionierem w budowaniu właśnie na Ukrainie, szczególnie tej zachodniej, pozycji należnej Brunonowi Schulzowi.


Więcej...


DROHOBYCZ – LUBLIN – ŚWIAT. Schulzowski doktorat honorowy dla Grzegorza Józefczuka
10-12-2014, 04:38:43


Za znaczny wkład w rozwój ukraińsko-polskiej naukowo-edukacyjnej i kulturalnej współpracy Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego imienia Iwana Franki w Drohobyczu, rozwój idei Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobycza i Izby Pamięci Brunona Schulza oraz tworzenie przestrzeni dobrego partnerstwa między Drohobyczem a Lublinem – głosi uzasadnienie nadania Grzegorzowi Józefczukowi tytułu doktora honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu.


Więcej...


DROHOBYCZ. Nowy album Igora Feciaka o Drohobyczu. Z Brunonem Schulzem w tle
11-09-2014, 02:20:36


Igor Feciak idealizuje Drohobycz.

Bo fotograf kocha to miasto, zna jego historię i dorobek kultury, chce pokazać jego piękno, nawet jeżeli zostało utracone lub jest stale niszczone. Szuka tego piękna, jego śladów. Wskrzesza je fotografiami. Realizuje swoje marzenia, ale również apeluje do ludzi wrażliwych. Bruno Schulz jest w tej misji postacią wyróżnioną. 


Więcej...


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNOSCHULZ.ORG
Maydan Drohobycz
Bruno Schulz.eu
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
FB: Bruno Schulz Festival
Polecamy:    Map_Satellite_3D      Drohobychanyn.io.ua      Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Drohobycz-Borysław      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Drohobych.com.ua      Zaxid.net      Pogoda      Niecodziennik_Biblioteczny      Galeria Michałowski      Uniwersytet I. Franka_Drohobycz      Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej      Wikipedia Ukr      UAp Kulturę      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs