Imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

o schulzu nasi artyści cytaty o schulzu golberg nieznanaukraina drohobycz górecka noce festiwal 2012 bruno lublin filmy bułgarii jarecka leszek mądzik galeria eon horusa krcha szpilki zwierciadło
  Ramka

 Zrealizowano z pomocą finansową 
miasta Lublin

Bruno4ever 2014

BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ 
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH 
W RAMACH PROGRAMU 
"WSPÓŁPRACA W DZIEDZINIE
DYPLOMACJI PUBLICZNEJ 2012" 

* DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW 
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO RP

 

Odwiedziło nas już:
369421 osób
Aktualności
4-7 MAJA. Hades Szeroka Art Festival 2016, czyli knajpa filarem kultury


Literatura, reportaż, muzyczny melanż kultur oraz dobra zabawa i smakowanie wielokulturowej kuchni - to idea i oferta Hades Szeroka Art Festival 2016. Tuż po majowym weekendzie zapraszamy na Grodzką 21 do Lublina. Wystapią m.in. Się Gra, Jakub Niedoborek i Borys Somerschaf oraz Patryk, Stacja Teatr z Konopnicy i porywające Czarne Lwy z Przedmieścia. Nie zabraknie i Brunona Schulza...
PROGRAM
HADES SZEROKA ART FESTIVAL 2016. KNAJPA FILAREM KULTURY
4-7 maja 2016, Hades-Szeroka, Lublin, ul. Grodzka 21
4 MAJA, ŚRODA
GODZ. 18. Promocja książki: Bruno Schulz, „Artyści z Drohobycza, Lilien i Lachowicz”, wydanej przez Warsztaty Kultury i Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza. Prowadzi: Grzegorz Józefczuk.
Okładka Acta Schulziana nr 1

Książka zawiera zapomniane teksty Brunona Schulza, odnalezione i przypomniane po wojnie po raz pierwszy, poświęcone dwóm wielkim artystom urodzonym w Drohobyczu, których twórczości również jest w Polsce zapomniana.

Efraim Mojżesz Lilien (1874-1925) był jednym z najbardziej znanych żydowskich, nowatorskich rysowników i grafików swego czasu, ilustrował m.in. Stary Testament.

Feliks Lachowicz (1884-1941) był polskim malarzem amatorem, stworzył jedyną w swoim rodzaju malowaną „Historię miasta Drohobycza”. Książka ukazuje się w nowym cyklu Acta Schulziana, zainaugurowanym przez Muzeum Pokój Brunona Schulza w Drohobyczu.

 

 

 

 

Jeden z ekslibrisów Liliena Rysunek LACHOWICZA

GODZ. 19. Salon Ludzi Ciekawych, spotkanie z Igorem Stachniwem z Drohobycza, stypendystą MKiDN Gaude Polonia
Igor Stachniw, związany ze środowiskiem offowego Teatru Alter w Drohobyczu, realizuje projekt „Ulica Lipowa. Życie cmentarza. Laboratorium artystyczne pracy badawczej” inspirowany cmentarzem przy ulicy Lipowej w Lublinie żołnierzy Ukraińskiej Armii Ludowej atamana Symona Petlury, którzy wspólnie z legionistami Józef Piłsudskiego walczyli przeciw bolszewikom. Co się stało z żołnierzami, którzy z konieczności osiedli w Lublinie? 

GODZ. 20.00.
Wernisaż wystawy „Hades Szeroka Art. Festiwal”. Poczęstunki.
5 MAJA, CZWARTEK
GODZ. 17. Pogadanka dla dzieci i dorosłych dr Andrzeja A. Widelskiego: „Angelus o Aniołach”, połączona ze zwiedzaniem Kaplicy św. Trójcy na zamku. Spotkanie przy Kaplicy św. Trójcy.
GODZ. 18. Salon Ludzi Ciekawych, spotkanie z Pawłem P. Reszką, autorem książki „Diabeł i tabliczka czekolady”, nominowanej do finału Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki za rok 2015.
Książka Pawła P. ReszkiZbiór tekstów Pawła Piotra Reszki, dziennikarza lubelskiej Gazety Wyborczej, to pierwsza od lat książka reporterska powstała w lubelskim środowisku dziennikarskim, oceniana tak wysoko.

Książka znalazła się w gronie pięciu finalistów VII edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Laureata nagrody poznamy 21 maja.

 

 

 

GODZ. 19. Etno i klasyka. Koncert grupy Się Gra.

Grupa powstała w 1996 roku, obecnie gra w składzie: Jarek Adamów, Bartłomiej Stańczyk i Robert Brzozowski. Inspiruje się muzyką tradycyjną Europy Środkowej, w 2010 grupa wydała drugą płytę „Memories of the Stone”, nagraną w synagodze we Włodawie.

 6 MAJA, PIĄTEK

GODZ. 19. Gitara i śpiew. Koncert urodzinowy gitarzysty Jakuba Niedoborka, śpiewają: Borys Somerschaf oraz Patryk.

Jakub Niedoborek to jeden z czołowych polskich gitarzystów, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, adiunkt na UMCS, prekursor wykonań muzyki flamenco w Polsce, współtwórca wielu projektów i formacji poświęconych muzyce latynoamerykańskiej, argentyńskiej, perskiej, żydowskiej… Borys Somerschaf - dyrygent, kompozytor i znakomity wokalista, specjalizujący się w wykonaniach romansów rosyjskich. Patryk – samorodny talent, związany z kultowymi zespołami romskimi. Koncert będzie muzycznym obrazem tradycji z jednej strony kultury rosyjskiej, z drugiej – romskiej. A ponieważ w dniu koncertu Jakub Niedoborek obchodzi urodziny, to zaprezentuje całą paletę swych możliwości.

Borys Somerschaf

  Jakub Niedoborek

 

 

 

 

 

 

 W PRZERWACH, OKOŁO GODZ. 20, GODZ. 21: 

Aukcja sztuki i osobliwości na rzecz
Muzeum Pokoju Brunona Schulza w Drohobyczu.

Kuchnia wielokulturowa: tajemnice zupy migdałowej. Prezentują: Elżbieta Cwalina i Waldemar Sulisz. Poczęstunki.

7 MAJA, SOBOTA

GODZ. 18. Spektakl wg fragmentów „Opisu obyczajów" ks. Jędrzeja Kitowicza, Stacja Teatr w Konopnicy, kreacja zbiorowa.
Stacja Teatr to, jak podają sami twórcy, „ochotniczy teatr w gminie Konopnica”. Idea teatru zrodziła się w 2013 roku – z inspiracji Waldemara Sulisza. „Opis obyczajów” to trzeci spektakl pasjonatów z gminy Konopnica, premiera miała miejsce 12 grudnia 2015 w Domu kultury w Motyczu.
GODZ. 20.30. Muzyka miejska. Koncert z potańcówką: Czarne Lwy z Przedmieścia
Lubelska kapela Czarne Lwy z Przedmieścia wykonuje taneczne szlagiery wszechczasów. Dzięki unikatowemu brzmieniu kapeli, jazzowemu i stylowemu, muzycy przywracają aurę czasów, kiedy na parkietach królowało tango, walc, swing…

Czarne Lwy z Przedmieścia

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA: Na koncerty prosimy rezerwować miejsca, nr telefonu: 607-260-770.
ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza i Hades Szeroka.
Zrealizowano z pomocą finansową miasta Lublin.


19-04-2016, 23:22:11


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNOSCHULZ.ORG
Maydan Drohobycz
Bruno Schulz.eu
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
FB: Bruno Schulz Festival
Polecamy:    Map_Satellite_3D      Drohobychanyn.io.ua      Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Drohobycz-Borysław      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Drohobych.com.ua      Zaxid.net      Pogoda      Niecodziennik_Biblioteczny      Galeria Michałowski      Uniwersytet I. Franka_Drohobycz      Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej      Wikipedia Ukr      UAp Kulturę      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs