Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

eon horusa krcha cytaty o schulzu filmy szpilki noce drohobycz górecka zwierciadło golberg leszek mądzik nieznanaukraina jarecka bruno bułgarii nasi artyści festiwal 2012 lublin o schulzu galeria
  Ramka

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZ
A

ARKA WYOBRAŹNI

DROHOBYCZ 2020

Program:
Promocja kultury polskiej za granicą„Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych
w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1
ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych” 

ШульцФест 2020
SCHULZFEST 2020

Проект дофінансовано
з фонду Міністра Культури
та Національної Спадщини
Республіки Польща


***


VISEGRAD PANOPTICUM
BY BRUNO SCHULZ 2020

***

BRUNO4EVER 2020
Dni Brunona Schulza
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
GMINY LUBLIN
***
***


 

 

Odwiedziło nas już:
612093 osób

IX. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbędzie się
w dniach 15-21 listopada 2020 roku.

ІХ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі відбудеться
15-21 листопада 2020 року.

The 9th International Bruno Schulz Festival in Drohobych will be held
from the 15th of November till the 21th of November, 2020.

Aktualności
BRUNO4EVER 2017. Wystawy fotograficzne Marca Sagnola i Grzegorza Józefczuka.


W 125. URODZINY BRUNONA SCHULZA (1892-1942) ZAPRASZAMY NA DEDYKOWANE MU WYSTAWY w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w Galerii na I piętrze.

Wernisaż w środę 12 lipca 2017 roku o godz. 18.00. Wstęp wolny.

WYSTAWA „SCHULZOWSKIE PODRÓŻE PO GALICJI” MARCA SAGNOLA Z PARYŻA.

Marc Sagnol, francuski filozof, germanista, tłumacz, fotograf i filmowiec, dyplomata, podróżnik - miłośnik europejskich rubieży, szczególnie Galicji, Podola, Wołynia, Polesia. Był attache kulturalnym Ambasady Francji w Moskwie, dyrektorem Instytutu Francuskiego w Kijowie i Dreźnie, obecnie pracuje w analogicznej placówce w Erfurcie. Za książkę “Tragique et Tristesse. Walter Benjamin archéologue de la modernité” (2003) otrzymał nagrodę Akademii Francuskiej Prix La Bruyère. Gość VI Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, gdzie prezentował swój film "Cynamon i klepsydra" ("La cannelle et le sablier"). Ten film w 2003 roku towarzyszył wystawie fotografii autora w Muzeum Żydowskim w Paryżu. W tym roku uczestniczył w paryskim seminarium „Paryż-Lublin700”, zorganizowanym z okazji 700 lat dialogu polsko-francuskiego w rocznicę 700 lat miasta Lublina; miał wykład o urodzonym w Lublinie wybitnym filozofie francuskim Emilu Mayersonie, starszym bracie Franciszki Arsztajnowej.Fotografuje „analogowo” i sam obrabia filmy jak i odbitki. Od trzydziestu lat jeździ do Polski, Ukrainy, Białorusi utrwalając ślady świata żydowskiego, który dzisiaj istnieje już tylko w literaturze i pamięci.

WYSTAWA „PROWINCJA OSOBLIWA” GRZEGORZA JÓZEFCZUKA Z LUBLINA.

Grzegorz Józefczuk, publicysta, dziennikarz, krytyk, praktyk kultury, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (Ukraina), laureat Nagrody Miasta Lublina za Upowszechnianie Kultury (2012), doktor honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, stypendysta MKiDN. Inicjator projektu Bruno4ever i Salonu Ludzi Ciekawych w Lublinie.
Wystawa nawiązuje do sławnego zdania Brunona Schulza, odnoszącego się do jego rodzinnego Drohobycza:
Tam, gdzie mapa kraju staje się już bardzo południowa, płowa od słońca, pociemniała i spalona od pogód lata, jak gruszka dojrzała - tam leży ona, jak kot w słońcu – ta wybrana kraina, ta prowincja osobliwa, to miasto jedyne na świecie (Bruno Schulz, Republika marzeń).
Jaki jest współczesny Drohobycz, czy pozostaje przesycony tymi barwami i obrazami, jakimi zafascynował Brunona Schulza, czy przeciwnie, wraz z odejściem jego dawnych mieszkańców uwodzicielski czar prysł?! Odpowiedź nie jest prosta.Nie ma jednej odpowiedzi. Miasto Drohobycz poddawane jest szczególnej agresji i broni się przed zmianą swej tożsamości.

Wystawom towarzyszy „aneks dokumentalny”, czyli plakaty Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, jaki w tym schulzowskim mieście odbywa się od 2004 roku co dwa lata, pod patronatem MKiDN oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Wystawy przygotowało Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w ramach projektu „Bruno4ever 2017. Dni Brunona Schulza w Lublinie” realizowanego od dziesięciu lat (ze wsparciem finansowym miasta Lublin).05-07-2017, 03:14:11


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs