Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

krcha leszek mądzik eon horusa golberg lublin zwierciadło bruno festiwal 2012 drohobycz filmy nieznanaukraina noce bułgarii jarecka galeria nasi artyści szpilki cytaty o schulzu górecka o schulzu
  Ramka


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL 
BRUNONA SCHULZA
W DROHOBYCZU
"ARKA WYOBRAŹNI" 2018

 * DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW 
MINISTRA KULTURY 
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO RP


***

 Zrealizowano
z pomocą finansową 
miasta Lublin 
Bruno4ever 

BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

Zrealizowano dzięki wsparciu 
Miasta Lublin w ramach obchodów 
700-lecia miasta w 2017 roku 

 ***

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ 
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH 
W RAMACH PROGRAMU 
"WSPÓŁPRACA W DZIEDZINIE
DYPLOMACJI PUBLICZNEJ 2012" 

 

Odwiedziło nas już:
504612 osób

 500 000 ODWIEDZIN NASZEJ STRONY BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

Gratulujemy Wielbicielom Brunona Schulza i obserwatorom naszych schulzowskich przedsięwzięć.
Prezent na 15. lecie Muzeum Pokoju Brunona Schulza w Drohobyczu i na kolejną,
obecną edycję "Drugiej Jesieni" (19-20.XI.2018) w Drohobyczu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w porządkowaniu zalanego Muzeum (niebawem więcej).

Aktualności
BRUNO4EVER 2017. Wystawy fotograficzne Marca Sagnola i Grzegorza Józefczuka.


W 125. URODZINY BRUNONA SCHULZA (1892-1942) ZAPRASZAMY NA DEDYKOWANE MU WYSTAWY w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w Galerii na I piętrze.

Wernisaż w środę 12 lipca 2017 roku o godz. 18.00. Wstęp wolny.

WYSTAWA „SCHULZOWSKIE PODRÓŻE PO GALICJI” MARCA SAGNOLA Z PARYŻA.

Marc Sagnol, francuski filozof, germanista, tłumacz, fotograf i filmowiec, dyplomata, podróżnik - miłośnik europejskich rubieży, szczególnie Galicji, Podola, Wołynia, Polesia. Był attache kulturalnym Ambasady Francji w Moskwie, dyrektorem Instytutu Francuskiego w Kijowie i Dreźnie, obecnie pracuje w analogicznej placówce w Erfurcie. Za książkę “Tragique et Tristesse. Walter Benjamin archéologue de la modernité” (2003) otrzymał nagrodę Akademii Francuskiej Prix La Bruyère. Gość VI Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, gdzie prezentował swój film "Cynamon i klepsydra" ("La cannelle et le sablier"). Ten film w 2003 roku towarzyszył wystawie fotografii autora w Muzeum Żydowskim w Paryżu. W tym roku uczestniczył w paryskim seminarium „Paryż-Lublin700”, zorganizowanym z okazji 700 lat dialogu polsko-francuskiego w rocznicę 700 lat miasta Lublina; miał wykład o urodzonym w Lublinie wybitnym filozofie francuskim Emilu Mayersonie, starszym bracie Franciszki Arsztajnowej.Fotografuje „analogowo” i sam obrabia filmy jak i odbitki. Od trzydziestu lat jeździ do Polski, Ukrainy, Białorusi utrwalając ślady świata żydowskiego, który dzisiaj istnieje już tylko w literaturze i pamięci.

WYSTAWA „PROWINCJA OSOBLIWA” GRZEGORZA JÓZEFCZUKA Z LUBLINA.

Grzegorz Józefczuk, publicysta, dziennikarz, krytyk, praktyk kultury, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (Ukraina), laureat Nagrody Miasta Lublina za Upowszechnianie Kultury (2012), doktor honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, stypendysta MKiDN. Inicjator projektu Bruno4ever i Salonu Ludzi Ciekawych w Lublinie.
Wystawa nawiązuje do sławnego zdania Brunona Schulza, odnoszącego się do jego rodzinnego Drohobycza:
Tam, gdzie mapa kraju staje się już bardzo południowa, płowa od słońca, pociemniała i spalona od pogód lata, jak gruszka dojrzała - tam leży ona, jak kot w słońcu – ta wybrana kraina, ta prowincja osobliwa, to miasto jedyne na świecie (Bruno Schulz, Republika marzeń).
Jaki jest współczesny Drohobycz, czy pozostaje przesycony tymi barwami i obrazami, jakimi zafascynował Brunona Schulza, czy przeciwnie, wraz z odejściem jego dawnych mieszkańców uwodzicielski czar prysł?! Odpowiedź nie jest prosta.Nie ma jednej odpowiedzi. Miasto Drohobycz poddawane jest szczególnej agresji i broni się przed zmianą swej tożsamości.

Wystawom towarzyszy „aneks dokumentalny”, czyli plakaty Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, jaki w tym schulzowskim mieście odbywa się od 2004 roku co dwa lata, pod patronatem MKiDN oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Wystawy przygotowało Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w ramach projektu „Bruno4ever 2017. Dni Brunona Schulza w Lublinie” realizowanego od dziesięciu lat (ze wsparciem finansowym miasta Lublin).05-07-2017, 03:14:11


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Schulz / forum      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Pogoda      Uniwersytet I. Franka_Drohobycz      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz      BRUNOSCHULZ.ORG   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs