Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

bułgarii eon horusa filmy górecka leszek mądzik nasi artyści noce cytaty o schulzu drohobycz lublin festiwal 2012 nieznanaukraina bruno o schulzu jarecka szpilki golberg krcha zwierciadło galeria
  Ramka


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL 
BRUNONA SCHULZA
W DROHOBYCZU
"ARKA WYOBRAŹNI" 2018

 * DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW 
MINISTRA KULTURY 
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO RP


***

 Zrealizowano
z pomocą finansową 
miasta Lublin 
Bruno4ever 

BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

Zrealizowano dzięki wsparciu 
Miasta Lublin w ramach obchodów 
700-lecia miasta w 2017 roku 

 ***

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ 
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH 
W RAMACH PROGRAMU 
"WSPÓŁPRACA W DZIEDZINIE
DYPLOMACJI PUBLICZNEJ 2012" 

 

Odwiedziło nas już:
566094 osób
Aktualności
DROHOBYCZ. Jubileusz o. Olega Kiekosza, kapelana Uniwersytetu w Drohobyczu


Ojciec Oleg Kiekosz, kapelan – duszpasterz Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, sprawuje tę funkcję od 2002 roku. Drohobycki uniwersytet jako pierwszy w Ukrainie ustanowił kapelaństwo – i właśnie teraz obchodzono 15 lecie tej działalności. Przez te 15 lat kapelanem był o. Oleg Kiekosz i tę funkcję sprawuje z uznaniem nadal.

Oleg Kiekosz studiował w Grekokatolickim Seminarium Duchownym w Lublinie i studia kontynuował na KUL, po czym rozpoczął pracę i działalność w Eparchii samborsko-drohobyckiej. W 2013 obronił dysertację o oświatowej i pedagogicznej działalności metropolity Andrieja Szeptyckiego, pracuje w katedrze kulturologii Uniwersytetu w Drohobyczu. Wykłada też w Drohobyckim Duchowym Seminarium. W Eparchii kieruje komisją do spraw młodzieży, wcześniej związany był z duszpasterstwem młodzieży. Jest wskazywany jako wzór duszpasterza, aktywny, pełen inicjatyw, spolegliwy, cieszy się niekłamanym uznaniem.
Z okazji 15-lecia ustanowienia kapelaństwa na Uniwersytecie w Drohobyczu 12 października 2017 roku na fasadzie budynku Rektoratu odsłonięto płaskorzeźbę poświęconą Szeptyckiemu; a w uroczystości uczestniczył m.in. Władyka Jarosław. Następnie w auli uniwersyteckiej odbyło się spotkanie poświęcone tej rocznicy i mini seminarium na temat metropolity Szeptyckiego.
W wydarzeniach tych uczestniczył Grzegorz Józefczuk, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza. O. Oleg Kiekosz współpracuje z naszym Stowarzyszeniem, wspiera inicjatywy Centrum Polonistycznego, od lat uczestniczy w spotkaniach Drugiej Jesieni, w tym w modlitwie w miejscu śmierci Brunona Schulza 19 listopada.
Drohobycz 2017. O. Oleg Kiekosz, Wiera Meniok, Grzegorz Józefczuk
Przekazujemy życzenia i podziękowania z wyrazami wielkiej sympatii.


05-11-2017, 23:03:46


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs