Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

nasi artyści eon horusa jarecka festiwal 2012 leszek mądzik górecka noce drohobycz bruno filmy krcha zwierciadło bułgarii golberg cytaty o schulzu szpilki galeria o schulzu nieznanaukraina lublin
  Ramka


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL 
BRUNONA SCHULZA
W DROHOBYCZU
"ARKA WYOBRAŹNI" 2018

 * DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW 
MINISTRA KULTURY 
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO RP


***

 Zrealizowano
z pomocą finansową 
miasta Lublin 
Bruno4ever 

BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

Zrealizowano dzięki wsparciu 
Miasta Lublin w ramach obchodów 
700-lecia miasta w 2017 roku 

 ***

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ 
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH 
W RAMACH PROGRAMU 
"WSPÓŁPRACA W DZIEDZINIE
DYPLOMACJI PUBLICZNEJ 2012" 

 

Odwiedziło nas już:
508621 osób

 500 000 ODWIEDZIN NASZEJ STRONY BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

Gratulujemy Wielbicielom Brunona Schulza i obserwatorom naszych schulzowskich przedsięwzięć.
Prezent na 15. lecie Muzeum Pokoju Brunona Schulza w Drohobyczu i na kolejną,
obecną edycję "Drugiej Jesieni" (19-20.XI.2018) w Drohobyczu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w porządkowaniu zalanego Muzeum (niebawem więcej).

Aktualności
DROHOBYCZ. Uszkodzenia Muzeum-Pokoju Brunona Schulza. PROSIMY O POMOC


PROSIMY O POMOC.

W nocy 23 na 24 października zostało zalane nasze Muzeum-Pokój Brunona Schulza - wodą cieknącą strumieniami z sufitu, z uruchamianej uniwersyteckiej "instalacji" ogrzewczej. Mimo obowiązku monitoringu "zachowania się" wiekowej instalacji ogrzewczej w czasie rozruchu, awarię stwierdzono dopiero kiedy woda lała się po elewacji budynku oraz wewnątrz budynku na drugim (ukraińskie: trzecim) piętrze już nie tylko w Muzeum-Pokoju, ale też na korytarzu (gdzie potem zebrano czterdzieści wiader wody) obok Muzeum.

Sufit (zobaczcie foto) w Muzeum został zalany niemal w całości. Sufit ma ponad sto lat. Typowym sposobem renowacji, po około trzech miesiącach - jak uważa administracja - wysychania sufitu, jest zaklejanie zdeformowanego sufitu pseudodekoracyjnymi panelami ze styropianu, na co się nigdy nie zgodzimy. Przygotowujemy odrębny projekt renowacji.

Drohobycz, zalane Muzeum-Pokój B. Schulz, 24.10.2018

Dotkliwe straty materiałów archiwalnych są jeszcze trudne do oszacowania. Nie chodzi o ilościowy szacunek, niemniej wiemy, że pewne dokumenty zostały utracone bezpowrotnie (np. korespondencja Jerzego Ficowskiego z dr Wierą Meniok), inne uszkodzone (archiwalne "Wiadomości literackie" i "Skamander") a pewne obiekty współczesne poważnie zabudzone. Dr Meniok jest wstrząśnięta tym, co się stało oraz poruszona brakiem reakcji ze strony środowisk humanistycznych Uniwersytetu.

Muzeum-Pokój Brunona Schulza, 24.10.2018

Spisujemy i szacujemy te straty, jak i szacujemy koszta związane z przywróceniem funkcjonalności pomieszczeń (sufit, meble, podłoga, ściany) oraz likwidacji uciążliwego zapachu stęchlizny, po czym powiadomimy zarządcę, czyli Uniwersytet w Drohobyczu, o ich wielkości.

Muzeum-Pokój Brunona Schulza, 24.10.2018

Jak dotychczas, nasze Stowarzyszenie, które ma popisaną z Uniwersytetem umowę o współpracy i jest współopiekunem Muzeum-Pokoju, nie zostało oficjalnie powiadomione przez Uniwersytet o zaistniałej sytuacji. Jest nam przykro z tego powodu. Dlatego będziemy starali po raz kolejny poruszyć opinie wielu środowisk naukowo-kulturalnych Ukrainy i Europy w obronie Muzeum-Pokoju Brunona Schulza.

Wbrew opiniom niektórych osób, nie wiążemy wydarzeń ostatnich lat (2008-10 - kradzież tablicy pamiątkowej w miejscu śmierci Brunona Schulza, 2014 - próba likwidacji Centrum Polonistycznego Uniwersytetu, 2018 - obecna próba zniszczenia Pokoju - Muzeum oraz inne) jako mające ze sobą jakikolwiek związek lub sterowane przez kogokolwiek.

Grzegorz Józefczuk, dr hc Uniwersytetu w Drohobyczu, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza.

Kto z Państwa może wspomóc prace nad remontem Muzeum-Pokoju Brunona Schulza w Drohobyczu, prosimy o darowizny na poniższe konto.
Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza (20-112 Lublin, Grodzka 21, NIP 946 25 41 858), z dopiskiem: darowizna "muzeum" (potwierdzamy fakt darowizny mailowo oraz stosownym dokumentem bankowym, a za zgodą Darczyńcy darowizna zostanie wymieniona na naszej stronie www i w zapisach Muzeum-Pokoju):

PKO BP oddz. II w Lublinie
83 1020 3150 0000 3702 0048 1697

Przelewy zagraniczne:

PL 83 1020 3150 0000 3702 0048 1697

albo kod BIC / Swift: BPKOPLPW


04-11-2018, 18:35:43


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Schulz / forum      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Pogoda      Uniwersytet I. Franka_Drohobycz      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz      BRUNOSCHULZ.ORG   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs