Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

lublin noce filmy drohobycz szpilki górecka jarecka galeria leszek mądzik bruno cytaty o schulzu nasi artyści festiwal 2012 nieznanaukraina krcha bułgarii eon horusa zwierciadło o schulzu golberg
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
909767 osób
Aktualności
BRUNO4EVER LUBLIN-DROHOBYCZ 2019. Spotkania i Rekonesansy Artystyczne


Kontynujemy projekt Bruno4ever: już 3 kwietnia spotkanie z red. Andrijem Pawłyszynem ze Lwowa. W maju ekipa lubelska uda się do Drohobycza na Rekonesans Artystyczny, we wrześniu goście z Drohobycza przyjadą do Lublina.

Andrij Pawłyszyn (ukr. Андрій Павлишин) jest znanym lwowskim historykiem i dziennikarzem, działaczem społecznym, tłumaczem literatury polskiej, aktywnym komentatorem życia społeczno-politycznego i relacji polsko-ukraińskich. Przełożył na ukraiński m.in. dzieła Jerzego Ficowskiego, Janusza Korczaka, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Jacka Dukaja i Brunona Schulza. Był redaktorem naczelnym "Gazety Lwowskiej", współzałożyciel Lwowskiego Forum Wydawców, przewodniczył ukraińskiej Amnesty International, pracuje na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie. Ostatnio przełożył m.in. Józefa Łobodowskiego "Przeciw upiorom przeszłości" (2016, „Test” – Lublin i „Astrolabia” – Lwów); współorganizował kilkanaście dni temu 110. urodziny Stanisława Jerzego Leca we Lwowie. Laureat m.in. nagrody polskieg PEN-Clubu.

OTWARCIE TARASU SZTUKI
Na spotkanie Bruno4ever z Andrijem Pawłyszynem zapraszamy W ŚRODĘ 3 KWIETNIA O GODZ. 19 DO HADES SZEROKIEJ w Lublinie (ulica Grodzka 21). Z ukraińskim gościem rozmawiać będą: o. Tomasz Dostatni i red. Grzegorz Józefczuk. Tematem rozmowy będzie polsko-ukraińska współpraca kulturalna, ale z pewnością także najważniejszy dla naszych sąsiadów temat wyborów prezydenckich i ich wpływ na relacje międzynarodowe. Tego dnia, ale godzinę wcześniej, czyli O GODZ. 18 zapraszamy do HADES SZEROKIEJ na PROLOG w postaci wernisażu wystawy fotografii Elżbiety Łazowskiej-Cwaliny i dokumentacji jubilueszowej Hades Szerokiej. Te wydarzenia złożą się na otwarcie TARASU SZTUKI w Hades Szerokiej.

Bruno4ever 2019 * Zapraszamy
3 kwietnia, środa, Hades Szeroka, Lubin, ul. Grodzka 21, wstęp wolny
godz. 18 - otwarcie Tarasu Sztuki / wystawa Elżbiety Łazowskiej-Cwaliny / niespodzianki kulinarne
godz. 19 - spotkanie z Andrijem Pawłyszynem

SPOTKANIE MAJOWE
Rekomendujemy Państwu kolejnego naszego gościa, z którym w ramach Bruno4ever 2019 spotkamy się pod koniec maja. Będzie to dr Lothar Quinkenstein, germanista, filolog, pisarz i poeta, związany z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2011 r. mieszka w Berlinie. Publikuje w licznych czasopismach literackich oraz przekłada z języka polskiego. Laureat nagrody Spiegelungen-Preis für Lyrik za cykl poetycki "Most z papieru". Jest autorem przekładu na niemiecki (we współpracy z Agnieszką Hudzik) "Oka Cadyka" Władysława Panasa.
Po wakacjach zaprosimy do Lublina na spotkanie Iwana Dydycza, młodego artystę, historyka sztuki, wicedyrektora Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki we Lwowie. Szczegóły niebawem.

REKONESANS ARTYSTYCZNY
Kontynujemy pomysł wzajemnych wymian artystów Lublin - Drohobycz z myślą, aby ich efektem były wydarzenia artystyczne, na przykład wystawy. W maju w ramach takiego Rekonesansu Artystycznego pojedzie do Drohobycza na kilka dni kilka osób z Lublina, zapraszamy szczególnie fotografika Roberta Pranagala oraz Dorotę i Wojciecha Nowakowskich - filmowców. Natomiast we wrześniu rewizytę złożą artyści z Drohobycza, liczymy że wśród nich malarz Lewko Mykytycz.


27-03-2019, 04:57:15


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs