Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

galeria leszek mądzik festiwal 2012 bułgarii nieznanaukraina drohobycz krcha nasi artyści noce eon horusa filmy o schulzu szpilki zwierciadło cytaty o schulzu golberg bruno jarecka lublin górecka
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
975065 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Hanna Wróblewska, Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, 

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Mer miasta Drohobycz Taras Kuczma, Szef Drohobyckiej Rejonowej Administracji Wojskowej Stepan Kułyniak

Aktualności
BRUNO4EVER LUBLIN-DROHOBYCZ 2019. Spotkania i Rekonesansy Artystyczne


Kontynujemy projekt Bruno4ever: już 3 kwietnia spotkanie z red. Andrijem Pawłyszynem ze Lwowa. W maju ekipa lubelska uda się do Drohobycza na Rekonesans Artystyczny, we wrześniu goście z Drohobycza przyjadą do Lublina.

Andrij Pawłyszyn (ukr. Андрій Павлишин) jest znanym lwowskim historykiem i dziennikarzem, działaczem społecznym, tłumaczem literatury polskiej, aktywnym komentatorem życia społeczno-politycznego i relacji polsko-ukraińskich. Przełożył na ukraiński m.in. dzieła Jerzego Ficowskiego, Janusza Korczaka, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Jacka Dukaja i Brunona Schulza. Był redaktorem naczelnym "Gazety Lwowskiej", współzałożyciel Lwowskiego Forum Wydawców, przewodniczył ukraińskiej Amnesty International, pracuje na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie. Ostatnio przełożył m.in. Józefa Łobodowskiego "Przeciw upiorom przeszłości" (2016, „Test” – Lublin i „Astrolabia” – Lwów); współorganizował kilkanaście dni temu 110. urodziny Stanisława Jerzego Leca we Lwowie. Laureat m.in. nagrody polskieg PEN-Clubu.

OTWARCIE TARASU SZTUKI
Na spotkanie Bruno4ever z Andrijem Pawłyszynem zapraszamy W ŚRODĘ 3 KWIETNIA O GODZ. 19 DO HADES SZEROKIEJ w Lublinie (ulica Grodzka 21). Z ukraińskim gościem rozmawiać będą: o. Tomasz Dostatni i red. Grzegorz Józefczuk. Tematem rozmowy będzie polsko-ukraińska współpraca kulturalna, ale z pewnością także najważniejszy dla naszych sąsiadów temat wyborów prezydenckich i ich wpływ na relacje międzynarodowe. Tego dnia, ale godzinę wcześniej, czyli O GODZ. 18 zapraszamy do HADES SZEROKIEJ na PROLOG w postaci wernisażu wystawy fotografii Elżbiety Łazowskiej-Cwaliny i dokumentacji jubilueszowej Hades Szerokiej. Te wydarzenia złożą się na otwarcie TARASU SZTUKI w Hades Szerokiej.

Bruno4ever 2019 * Zapraszamy
3 kwietnia, środa, Hades Szeroka, Lubin, ul. Grodzka 21, wstęp wolny
godz. 18 - otwarcie Tarasu Sztuki / wystawa Elżbiety Łazowskiej-Cwaliny / niespodzianki kulinarne
godz. 19 - spotkanie z Andrijem Pawłyszynem

SPOTKANIE MAJOWE
Rekomendujemy Państwu kolejnego naszego gościa, z którym w ramach Bruno4ever 2019 spotkamy się pod koniec maja. Będzie to dr Lothar Quinkenstein, germanista, filolog, pisarz i poeta, związany z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2011 r. mieszka w Berlinie. Publikuje w licznych czasopismach literackich oraz przekłada z języka polskiego. Laureat nagrody Spiegelungen-Preis für Lyrik za cykl poetycki "Most z papieru". Jest autorem przekładu na niemiecki (we współpracy z Agnieszką Hudzik) "Oka Cadyka" Władysława Panasa.
Po wakacjach zaprosimy do Lublina na spotkanie Iwana Dydycza, młodego artystę, historyka sztuki, wicedyrektora Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki we Lwowie. Szczegóły niebawem.

REKONESANS ARTYSTYCZNY
Kontynujemy pomysł wzajemnych wymian artystów Lublin - Drohobycz z myślą, aby ich efektem były wydarzenia artystyczne, na przykład wystawy. W maju w ramach takiego Rekonesansu Artystycznego pojedzie do Drohobycza na kilka dni kilka osób z Lublina, zapraszamy szczególnie fotografika Roberta Pranagala oraz Dorotę i Wojciecha Nowakowskich - filmowców. Natomiast we wrześniu rewizytę złożą artyści z Drohobycza, liczymy że wśród nich malarz Lewko Mykytycz.


27-03-2019, 04:57:15


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs