Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

filmy eon horusa leszek mądzik jarecka szpilki golberg zwierciadło o schulzu bruno nieznanaukraina górecka cytaty o schulzu krcha drohobycz noce lublin bułgarii nasi artyści festiwal 2012 galeria
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
909791 osób
Aktualności
NAGRODY KARPACKA EUROPA WSPÓLNYCH WARTOŚCI DLA WIERY MENIOK


WIERA MENIOK, dyrektor Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, została laureatką prestiżowej NAGRODY KARPACKA EUROPA WSPÓLNYCH WARTOŚCI, wręczonej podczas XIII FORUM EUROPA-UKRAINA w Rzeszowie.

Nagrodą Karpacka Europa Wspólnych Wartości są honorowane osoby lub instytucje z państw karpackich, które swoimi działaniami przyczyniły się do krzewienia wspólnych europejskich wartości w Europie Środkowej i Wschodniej, miały także wpływ na rozwój współpracy oraz porozumienia w regionie.
4 lutego 2020 roku na wielkiej gali XIII Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie (Jasionka) nagrodami Karpacka Europa Wspólnych Wartości zostali uhonorowani: dyrektor Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu dr Wiera Meniok oraz dyrektor Południowo-Wschodniego Instytutu Naukowego w Przemyślu prof. Stanisław Stępień.
ZOBACZ. Relacja z gali https://www.podkarpackie.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=3679gIA5QRE

XIII Forum Europa-Ukraina, 4.02.2020

/podkarpackie.pl/

W roku 2019 na XII Forum Europa-Ukraina nagrody otrzymali historycy: Dyrektor Studium Europy Wschodniej UW Jan Malicki oraz prof. Igor Cependa, rektor Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku, na XI Forum - dwaj wybitni twórcy sztuki filmu: Jerzy Hoffman i Oleg Sentsow.
* FORUM EUROPA-UKRAINA, organizowane od 2007 r., jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Instytut_Studiów_Wschodnich
Głównym tematem trzynastego już Forum jest kwestia kontynuacji procesu reform i modernizacji Ukrainy w sytuacji zmian na szczycie władzy w Kijowie w wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Słabo widoczne efekty reform, niestabilność gospodarki, powszechny niedostatek spowodowały niezadowolenie w społeczeństwie i w konsekwencji - porażkę poprzedniego obozu rządzącego. Społeczeństwo Ukrainy ma bardzo wysokie oczekiwania wobec nowych władz. W związku z tym, aktualne pozostaje pytanie, jaka będzie polityka władz wyłonionych w rezultacie wyborów i czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z krajami Unii Europejskiej i NATO? Jakie następne działania powinien podjąć Kijów i jego zachodni partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację ze strukturami europejskimi i euroatlantyckimi?
opr. red


05-02-2020, 04:10:40


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs