Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

o schulzu golberg jarecka nieznanaukraina galeria nasi artyści filmy cytaty o schulzu drohobycz szpilki górecka bruno festiwal 2012 lublin bułgarii zwierciadło noce leszek mądzik eon horusa krcha
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
975133 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Hanna Wróblewska, Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, 

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Mer miasta Drohobycz Taras Kuczma, Szef Drohobyckiej Rejonowej Administracji Wojskowej Stepan Kułyniak

Aktualności
Bruno4ever 2021-2023. DNI BRUNONA SCHULZA W LUBLINIE


Więcej Brunona w Lublinie
Nasze Stowarzyszenie otrzymało w procedurze konkursowej  grant Miasta Lublin na realizację w latach 2021-2023 projektu „Bruno4ever. Dni Brunona Schulza w Lublinie”. Rok 2022 ma dla nas znaczenie szczególne ze względu na 15-lecie działalności Stowarzyszenia, 15-lecia projektu Bruno4ever oraz z racji tego, że w 2022 roku odbędzie się jubileuszowy X. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, zawsze wspierany przez lubelskie środowiska kultury i nauki.

W ramach Bruno4ever odbywają się międzynarodowe wystawy i performance, spektakle teatralne i koncerty, pokazy filmów i dokumentacji festiwalowych, debaty i spotkania, pobyty gościnne ukraińskich artystów i spotkania z schulzologami z Polski i zagranicy. Część tych działań "trafia" do Lublina z Drohobycza, a część z pomysłów lubelskich jest potem prezentowana na festiwalu w Drohobyczu.
KAMERALNY FESTIWAL
Bruno4ever jest kameralnym festiwalem miłośników twórczości Brunona Schulza, podkreślającym związki Lublina z Drohobyczem, jakie wynikają z powinowactwa postaci dwóch wielkich twórców - Brunona Schulza i Józefa Czechowicza, jak również z działalności badacza ich dzieła - prof. Władysława Panasa (1947-2005). Bruno Schulz jest oparciem i pretekstem. Dotychczas w programach Bruno4ever odbyło się ponad 150 wydarzeń z autorskim udziałem wielu gości z Ukrainy jak i m.in. z Japonii, Niemiec czy Francji. Przy realizacji projektu Stowarzyszenie współpracowało i współpracuje z wieloma instytucjami miasta Lublina i regionu, takimi jak m.in. MBP i WBP, Muzeum Lubelskie, Galeria Gardzienice, Teatr NN, Kawiarnia Artystyczna Hades, a w ramach Bruno4ever 2021-2023 takimi wiodącymi partnerami będą Warsztaty Kultury i Centrum Spotkania Kultur oraz m.in. Alliance Française.
JUBILEUSZE ROKU 2022
Stowarzyszenie wystąpiło w konkursie o trzyletni grant Miasta Lublin, aby móc przygotować wydarzenia roku 2022 jako kulminacyjne i jubileuszowe. Mianowicie jest to rok 15-lecia działalności Stowarzyszenia, 15-lecia projektu Bruno4ever oraz właśnie w 2022 roku odbędzie się jubileuszowy X. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, którego jesteśmy współorganizatorem (cykl 2-letni, czyli de facto 20-lecie pracy festiwalowej w Drohobyczu).
Planujemy przeprowadzić w 2022 roku w Lublinie wyjątkowy „SchulzFest”, czyli dedykowany Brunonowi Schulzowi festiwal zwieńczający 20-lecie naszej współpracy z ukraińskim partnerem, inicjatorem Festiwalu w Drohobyczu (Centrum Polonistyczne Uniwersytetu w Drohobyczu, dyrektor Festiwalu dr Wiera Meniok), i wieloma zaprzyjaźnionymi ukraińskimi instytucjami i osobami. Chcemy w Lublinie zaprezentować najnowsze europejskie przedsięwzięcia artystyczno-kulturalne inspirowane biografią i dziełem Brunona Schulza, przypomnieć dorobek Bruno4ever i rolę artystów lubelskich w międzynarodowej kooperacji sztuki, jak też znaczenie Bruno4ever w kulturalnej współpracy polsko-ukraińskiej.
SCHULZFEST LUBLIN
Główny akcent 3-letniego grantu to wydarzenia Bruno4ever 2022, równoległe do jubileuszowego X. Festiwalu 2022 w Drohobyczu. Jednym z ważnych wydarzeń, jak planujemy w Lublinie, będzie wystawa "Okaleczonym mit" Nikity Kadana (przygotowana na Festiwal 2020 w Drohobyczu), wybitniejszego ukraińskiego artysty wizualnego młodszego pokolenia, laureata wielu nagród, reprezentanta Ukrainy na Biennale w Wenecji. Ponadto …. I tutaj pozwolimy sobie nie zdradzać szczegółów, bo są one w fazie ustaleń. W tle 3-letniego projektu - wiele akcji artystycznych, wystaw, spotkań zgrupowanych w cykl "Ułamki zwierciadła LUB-DRO", dwa plener artystyczne pod hasłem "Pamięć zaułków”. Planujemy udział artystów, kulturoznawców, slawistów, tłumaczy m.in. z Ukrainy, Francji, Niemiec, Izraela, Japonii, Rosji – współpraca międzynarodowa i kulturalne projekty międzynarodowe tworzą jądro "Bruno4ever 2021-2023".
Swoistym łącznikiem trzech lat 2021-2023 jest projekt "Pixel-art. Działanie performatywne" - wmurowanie systemu niewielkich znaków artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina przez Oleksandra Maksymowa, artystę i aktora z Drohobycza. Te działania już trwają. Ponadto w 2021 roku zaplanowaliśmy plener malarski polsko-ukraiński i spotkania z artystami oraz wydanie specjalnego zeszytu z cyklu "Acta Schulziana". Będziemy o tym informować na bieżąco.
red
"PROJEKT ZREALIZOWANY DZIĘKI WSPARCIU MIASTA LUBLIN"


12-05-2021, 23:15:18


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs