Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

bułgarii eon horusa nasi artyści zwierciadło drohobycz noce filmy o schulzu nieznanaukraina golberg cytaty o schulzu górecka leszek mądzik lublin festiwal 2012 krcha bruno jarecka galeria szpilki
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
975093 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Hanna Wróblewska, Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, 

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Mer miasta Drohobycz Taras Kuczma, Szef Drohobyckiej Rejonowej Administracji Wojskowej Stepan Kułyniak

Aktualności
X SchulzFest 2022 w Drohobyczu. MIASTO BYTOM PARTNEREM FESTIWALU


Z okazji 10-lecia partnerstwa miast Bytom gościł delegację Drohobycza. Bytom wspiera jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, jaki odbędzie się 5-12 czerwca 2022 roku w Drohobyczu.

      Wizyta rozpoczęła się 6 grudnia. Jak relacjonuje portal bytom.pl, burmistrz Bytomia Mariusz Wołosz mówił o znaczeniu tego spotkania: „Współpraca miast partnerskich jest okazją nie tylko do poznania historii, tradycji i kultury zaprzyjaźnionych miast, ale również szansą na realizację międzynarodowych projektów, dzięki którym nawiązywane są nowe relacje. Gościmy w Bytomiu delegację z partnerskiego miasta Drohobycza na Ukrainie, z którym aktywnie współpracujemy już od 10 lat w dziedzinie kulturalnej i edukacyjnej. Ten jubileusz jest doskonałą okazją do pogłębienia relacji na linii Bytom - Drohobycz, ale również zaprezentowania gościom z Ukrainy najpiękniejszych obiektów w naszym mieście”.
      Zadowolony z rozwoju partnerstwa jest również mer Drohobycza Taras Kuczma. Mówił: „Bardzo cieszę się z naszej współpracy, która w ostatnich dwóch-trzech latach nabrała tempa. Dzisiaj świętujemy 10-lecie partnerstwa, w ramach którego nawiązaliśmy kontakty zarówno w dziedzinie kultury i edukacji, ale również w sferze biznesowej. Wierzę, że nasze miasta mogą wiele osiągnąć dzięki wspólnym działaniom, które przyczynią się do dalszego wzmacniania relacji między Drohobyczem a Bytomiem”.

Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości 6 grudnia 2021 w Bytomiu.

PARTNERSTWO POŁĄCZONE ZE WSPARCIEM DLA FESTIWALU SCHULZA
Portal bytom.pl podaje również: „Warto podkreślić, że w trakcie wizyty prezydent Bytomia Mariusz Wołosz rozmawiał z burmistrzem Drohobycza Tarasem Kuczmą o współpracy między miastami z zakresu kultury i edukacji, w tym między innymi nt. zaangażowania naszego miasta i podjęcia wspólnych działań na rzecz promocji jubileuszowego X Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza, który odbędzie się w czerwcu 2022 roku w Drohobyczu. 
O wizycie i kontaktach Bytom-Drohobycz czytaj:
https://www.bytom.pl/aktualnosci/index/Bytom-i-Drohobycz-swietuja-10-lecie-partnerstwa/idn:36361
Relacje partnerskie miast Bytomia i Drohobycza nabrały nowego tempa i energii po wrześniowej wizycie delegacji Bytomia w Drohobyczu podczas Dni Miasta. Omówiono plany wzajemnych kontaktów i wymian, w tym też wsparcia środowisk kulturalnych Bytomia na rzecz Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu w 2022 roku. W efekcie uzgodnień, na początku listopada w Bytomiu gościła grupa robocza drohobycko-lubelska, z udziałem m.in. Igora Czawy, dyrektora drohobyckiego wydziału kultury, omawiając różne możliwości współpracy instytucji kultury i środowisk ngo. W delegacji uczestniczyli również Wiera Meniok i Grzegorz Józefczuk, organizatorzy Festiwalu Schulza w Drohobyczu. Władze Bytomia zadeklarowały wsparcie Festiwalu, sprecyzowano konkretne formy takie wsparcia i uczestnictwa środowisk kultury Bytomia i regionu w Festiwalu.

ROKU SCHULZA I AKWARELOWE PRELUDIUM
Specjalne zasługi w stymulowaniu partnerska Bytom-Drohobycz oraz wsparcia Festiwalu w Drohobyczu na Senator RP Halina Bieda z Bytomia. Z jej inicjatywy oraz wspierających ją senatorów Senat RP ustanowił rok 2022 – ROKIEM BRUNONA SCHULZA. Dziękujemy!
Czytaj: https://www.senat.gov.pl/aktualnoscilista/art,14333,patroni-roku-2022.html
Podczas uroczystego spotkania z okazji 10-lecia partnerstwa miast Bytom-Drohobycz senator Halina Bieda wręczyła merowi Drohobycza i prezydentowi Bytomia kopię uchwały o Roku Schulza z podpisem Marszałka Senatu.Kopia uchwały Senatu RP o Roku Brunona Schulza. Od lewej: prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, senator Halina Bieda, mer Drohobycza Taras Kuczma. 

Uroczystości odbywały się w odbudowanej niedawno pięknej oficynie pałacu w Miechowicach (Bytom), gdzie na tę okazję eksponowano wystawę „Akwarelowy Drohobycz”, wypożyczoną przez Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w Lublinie (i za zgodą artystów). Zapewne była to duża niespodzianka dla delegacji z Drohobycza, kiedy w Bytomiu zobaczyli obrazy przedstawiające uliczki, zaułki, zabytki i panoramy Drohobycza.Zwiedzanie wystawy akwareli, powstałej z inicjatywy Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza w Lublinie.  Wystawa miała swoją ukraińską premierę wernisażową 16 listopada 2020 roku w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu. Potem (pod tytułem „Drohobycz w akwareli”) została zaprezentowana w Lublinie dzięki przychylności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (Galeria Okna, wernisaż 17 czerwca 2021).
Na wystawę składa się 29 obrazów 13 artystów; wystawa powstała w ramach projektu Bruno4ever 2020; finansowe wsparcie miasta Lublin.
Zobacz: https://www.facebook.com/Drohobycz-akwarelowy-Bruno4ever-2020-10343929834722

(c) FOTOGRAFIE: UM w Bytomiu / Hubert Klimek // bytom.pl


09-12-2021, 04:25:48


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs