Bruno4ever
|
|
|
Ramka
|

BRUNO4EVER 2021-2023
Dni Brunona Schulza w Lublinie SCHULZFEST Zrealizowano z pomocą finansową MIASTA LUBLIN
*** TAK BYŁO:
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BRUNONA SCHULZA
DROHOBYCZ 2020

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”
ШульцФест 2020
***
 VISEGRAD PANOPTICUM BY BRUNO SCHULZ 2020
***
***

|
|
Odwiedziło nas już: 769930 osób
|
|
Nasza akcja: WSPARCIE DLA DROHOBYCZA // Our action: SUPPORT FOR DROHOBYCZ
PKO BP: 83 1020 3150 0000 3702 0048 1697 Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza, 20-212 Lublin, ul. Grodzka 21 Koniecznie z dopiskiem: „Darowizna na cele statutowe: Drohobycz, kultura, edukacja, pomoc” Bank account: 83 1020 3150 0000 3702 0048 1697 IBAN: PL BIC/SWIFT: BPKOPLPW Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza / Bruno Schulz Festival Society, 20-212 Lublin, ul. Grodzka 21, Poland Note: "Donation for statutory purposes: Drohobycz, culture, education, help"
https://www.facebook.com/Wsparcie-dla-Drohobycza-Підтримка-Дрогобича-102492715732883
|
Aktualności
|
PORANEK U HIERONIMA. O Brunonie Schulzu, Festiwalu w Drohobyczu i Bruno4ever
Z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie współpracujemy od 15 lat, organizując wydarzenia schulzowskie od 2007 roku – wielkie wystawy i kameralne spotkania autorskie. Rozmawialiśmy o tym w ramach programu PORANEK U HIERONIMA prowadzonego w WBP przez Ewę Hadrian. Zapis spotkania jest dostępny pod linkiem: https://wbp.lublin.pl/index.php/2022/01/11/wyjatkowi-czyli-od-konopnickiej-do-schulza-w-poranku-u-hieronima/ Rozmowa Ewy Hadrian z Grzegorzem Józefczukiem. Od: 33’40’’: https://www.facebook.com/wbplublin/videos/699108877745326 Nasza współpraca z WBP sięga roku 2007, wtedy po raz pierwszy odbyły się wystawy i spotkania związane z Brunonem Schulzem, Drohobyczem – a także poświęcone Iwanowi France, ukraińskiemu klasykowi związanemu z Drohobyczem. Od tego czasu Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza - w ramach projektu „Bruno4ever. Dni Brunona Schulza w Lublinie” jak i przy innych okazjach – zorganizowało we współpracy z WBP kilkanaście znaczących wydarzeń kulturalno-artystycznych, w tym przede wszystkim wystawy plastyczne w wielkiej sali wystawowej WBP (zazwyczaj w terminie listopadowym) oraz spotkania literackie i publicystyczne. Na wystawach corocznych „Bruno4ever” zaprezentowano kilkaset prac – obrazów, grafik, rysunków, fotografii, obiektów artystycznych, rejestracji video, dokumentacji. Nie było wcześniej w Lublinie o tej skali wystaw inspirowanych twórczością literacką lub do niej nawiązujących – często bardziej z ducha niż litery, a takich wystaw związanych z dziełem Brunona Schulza nie było wcześniej ani w Lublinie, w Polsce ani na świecie. W wydarzeniach tych uczestniczyli m.in. goście z Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Włoch, Japonii, Izraela. Po okresie pandemicznych ograniczeń planujemy powrót do współpracy.

12 stycznia 2022 Grzegorz Józefczuk był gościem cyklu PORANEK U HIERONIMA w WBP, prowadzonego przez niestrudzoną Ewę Hadrian. Zapis spotkania jest dostępny pod linkiem: https://wbp.lublin.pl/index.php/2022/01/11/wyjatkowi-czyli-od-konopnickiej-do-schulza-w-poranku-u-hieronima/ Rozmowa Ewy Hadrian z Grzegorzem Józefczukiem. Od: 33’40’’: https://www.facebook.com/wbplublin/videos/699108877745326

Fotografie: © Dorota Mościbrodzka / WBP
|
|
|
|
|
|
NewsLetter
|
Podaj swój e-mail
|
|
|