Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

golberg cytaty o schulzu szpilki jarecka noce bułgarii eon horusa festiwal 2012 nieznanaukraina filmy krcha bruno drohobycz górecka zwierciadło o schulzu lublin galeria leszek mądzik nasi artyści
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
975096 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Hanna Wróblewska, Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, 

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Mer miasta Drohobycz Taras Kuczma, Szef Drohobyckiej Rejonowej Administracji Wojskowej Stepan Kułyniak

Aktualności
X. SCHULZFEST 2022. Wizyta studyjna w Drohobyczu i we Lwowie


Wizyta studyjna w Drohobyczu i we Lwowie. Spotkania z Rektor i Merem. Trwają prace nad finalnym programem jubileuszowego X. Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, planowanego w dniach 5-12 czerwca 2022 roku.

WAŻNA ROLA UNIWERSYTETU
Podczas wizyty studyjnej w połowie lutego organizatorzy Festiwalu spotkali się z prof. Walentyną Bodak, panią rektor Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu (w spotkaniu uczestniczył dr Jurij Wowk, prorektor do spraw międzynarodowych). Uniwersytet był i pozostaje głównym partnerem - współorganizatorem Festiwalu, a bezpośrednim organizatorem - Centrum Polonistyczne Uniwersytetu. Pani rektor przywita gości Festiwalu na jego oficjalnym otwarciu 5 czerwca. Uniwersytet użyczy swoich sal, w budynku głównym, jak i w budynkach m.in. wydziału biologii i wydziału historii oraz filologii - i będzie wspomagać Festiwal w innym jeszcze zakresie.


Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Józefczuk, dyrektor artystyczny SchulzFestu, prof. Walentyna Bodak, rektor Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, dr Wiera Meniok, dyrektor SchulzFestu, dr Jurij Wołk, prorektor Uniwersytetu do spraw kontaktów międzynarodowych.

WSPARCIE MERA DROHOBYCZA
Odbyło się również spotkanie z merem Drohobycza Tarasem Kuczmą. Mer obejmuje, podobnie jak poprzednio, patronat honorowy nad Festiwalem, miasto wesprze w różnych formach wydarzenia Festiwalu, włączy się w ich promocję adresowaną do szerokiego grona mieszkańców i turystów - to bardzo ważne dla Festiwalu zapewnienia. Mer przywita gości Festiwalu na jego otwarciu 5 czerwca.


Na zdjęciu od lewej: dr Wiera Meniok, dyrektor SchulzFestu, Taras Kuczma, mer Drohobycza, Grzegorz Józefczuk, dyrektor artystyczny SchulzFestu.

PRZYCHYLNOŚĆ WIELU INSTYTUCJI
W Muzeum Drohobyczyna rozmawiano o planach wystawowych Festiwalu z Nadią Kiktą, która sprawuje pieczę nad właśnie działalnością wystawową muzeum. Festiwal liczy również na kontynuację owocnej współpracy z galerią sztuki współczesnej szkoły plastycznej kierowanej przez Igora Szymko oraz z prywatną galerią D&A Dmytro Stecki. Swoje zasoby lokalowe i techniczno-sprzętowe odda do dyspozycji podczas Festiwalu także Centrum Ukraińsko-Austriackie, które niedawno uzyskało i odnowiło pomieszczenia w willi przy ul. Iwana Franki 14 - potwierdził Jarosław Łopuszański, dyrektor Centrum.
CENTRUM INAUGURACJI
Wielkie znaczenie dla ciągłości edycji festialowych i struktury wydarzeń ma współpraca z Lwowskim Akademickim Obwodowym Teatrem Muzyczno-Dramatycznym im. Jurija Drohobycza w Drohobyczu. Dyrektor Mykoła Hnatenko potwierdził gotowość teatru do udostępniania sal (i zaplecza techniczno-organizacyjnego) dla X. SchulzFestu. Tutaj, już tradycyjnie, odbędzie się uroczystość inauguracji Festiwalu i tutaj będą odbywać się najważniejsze koncerty i spektakle.
LWÓW! PROMOCJA I WYDARZENIA
Natomiast podczas wizyty we Lwowie kluczowe było spotkanie z artystą Włodko Kaufmanem, dyrektorem artystycznym centrum i galerii "Dzyga". Ustalono, że promocyjna konferencja prasowa Festiwalu odbędzie się w "Dzydze", i że galeria "Dzyga" jest otwarta na propozycję wystawy promującej SchulzFest. Owocne było, jak zawsze, spotkanie z Natalią Filewycz, badaczką twórczości Brunona Schulza, znawczynią kulturalnej tradycji Ziemi Lwowskiej. Wątek lwowski jest bardzo silny, już dużo wcześniej organizatorzy Festiwalu skontaktowali się z liderami projektu Lwów MIasto Literatury UNESCO, którzy deklarują wsparcie dla SchulzFestu.
EFEKTY, USTALENIA
Możemy już powiadomić, że Konferencja Prasowa X. SchulzFestu odbędzie się w Galerii Dzyga we Lwowie dnia 29 maja 2022. Promocyjny "program lwowski", poprzedzający "właściwy" Festiwal w Drohobyczu, będzie bardzo bogaty i ciekawy, o czym napiszemy w stosownym czasie.
Dziesiąta edycja SchulzFestu 2022 w Drohobyczu, odbywająca się na początku czerwca, sprzężona będzie z wydarzeniami SchulzFest Lublin, jakie planujemy w lipcu 2022 w Lublinie. SchulzFest Lublin będzie polską prezentacją wybranych dokonań festiwalu drohobyckiego, jak też nową formą współpracy polsko-ukraińskiej - czyli lubelsko-drohobyckiej. Najważniejszym partnerem SchulzFest Lublin będzie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ważną rolę pełnić będzie również Centrum Kultury w Lublinie. I właśnie na scenie Centrum Kultury (gdzie rezydują takie teatry jak Provisorium, Scena in Vitro, Lubelskie Teatr Tańca) w dniu 21 maja 2022 roku spektakl "Noc Helvera" zaprezentuje Teatr Jurija Drohobycza z Drohobycza, partner SchulzFestu - będzie to promocja wydarzeń roku 2022 w Drohobyczu i w Lublinie.
To jedynie niektóre z ustaleń współtworzących wielki program SCHULFEST 2022 - W ROKU BRUNONA SCHULZA.
red

 


21-02-2022, 01:06:01


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs