Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

jarecka bułgarii cytaty o schulzu bruno drohobycz nieznanaukraina zwierciadło leszek mądzik nasi artyści szpilki noce filmy górecka galeria festiwal 2012 eon horusa golberg krcha lublin o schulzu
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
975112 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Hanna Wróblewska, Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, 

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Mer miasta Drohobycz Taras Kuczma, Szef Drohobyckiej Rejonowej Administracji Wojskowej Stepan Kułyniak

Aktualności
LUBLIN. WĘDRUJĄCY ART FESTIWAL HADES SZEROKA


Projekt "Wędrujący Art Festiwal Hades Szeroka" służy utrzymaniu tradycji, jaką przez ponad 30 lat tworzyła w Lublinie dawna Kawiarnia Artystyczna Hades i nasze działania pod hasłem „Hades Szeroka Art Festival”  oraz „Salon Ludzi Ciekawych”. Zapraszamy osobowości spoza instytucji i komercji, wędrujemy po różnych lokacjach przychylnych kulturze. Łączymy słowo, obraz i muzykę.

Program "Wędrującego Art Festiwalu Hades Szeroka" opiera się nie na instytucjach i instytucjonalnym zakotwiczeniu twórców, lecz na energii i pasji osób z wielu sektorów zawodowych i społecznych, które są otwarte na kulturę w jej tradycji i eksperymencie, optujących za kameralnym spotkaniem z ludźmi kultury i sztuki, ich osobowościami i twórczością.
SŁOWO, OBRAZ, MUZYKA
Projekt kierujemy do szerokiego grona odbiorców (zasada: wstęp wolny), jedną z jego misji jest spełnienie oczekiwań wiekowo średniej i starszej generacji pasjonatów kultury, przywiązanych do pewnych tradycji oraz ironicznie kontestujących propozycje instytucji kultury epatujących adresacją do młodego pokolenia. Projekt podkreśla ciągłości trendów i aktywności ludzi lubelskiej kultury – tych, którzy są w Lublinie i tych, którzy wyruszyli w inne miejsca, oraz jej swoistość, charakter, wyjątkowość. Projekt nie dzieje się w jednej lokacji, wędruje swymi wydarzeniami. Ma dwie odsłony, wiosenno-letnią i jesienną, każda z nich jest triadą trzech fundamentów kultury: słowa, obrazu i muzyki.
DRUGA EDYCJA. MAMY GRANT
Miło nam powiadomić, że otrzymaliśmy GRANT MIASTA LUBLIN na realizację drugiej, w 2023 roku, edycji "Wędrujący Art Festiwal Hades Szeroka”. Program w przygotowaniu szczegółów, zapowiadamy - będzie wyjątkowy i znakomity!
Tymczasem przypomnimy niedawne wydarzenia, czyli pierwszą edycję "Wędrującego Art Festiwalu Hades Szeroka” . Polecamy relację w TVP LUBLIN: https://lublin.tvp.pl/62689390/przygoda-z-pismem-klinowym . Film ten dobrze zdaje sprawę z poziomu naszych wydarzeń, poświadcza wybitność osób, jakie zapraszamy do udziału w prezentacjach.  
Poniżej przedstawiamy wybrane fotografie z pierwszej edycji "Wędrujący Art Festiwal Hades Szeroka 2022".
WĘDRUJĄCY ART FESTIWAL HADES SZEROKA 2022
Jak było? Co się wydarzyło? Kto nie wiedział, niech się dowie.
20.04.2022: Koncert poetycko-muzyczny "Album rodzinny" w wykonaniu: Jan Kondrak, Marek Andrzejewski, Łukasz Jemioła (wybitni wykonawcy polskiej sceny poetyckiej z Lublina); program miał premierę jako spektakl muzyczny Teatru Grupa Chwilowa (jednego z filarów teatru alternatywnego w Polsce), w roku 1998 w Kawiarni Artystycznej Hades, w reżyserii Krzysztofa Borowca.
/Lokacja: Sielsko Anielsko, Rynek 17/

20.06. 2022: 1. Spotkanie z Krzysztofem Burnatowiczem "Rolleiflex prawdę Ci powie!" (Warszawa, wybitny fotografik, autor 250 wystaw promocyjno-artystycznych, m.in. "Fotografia Żydów Polskich. I ciągle widzę ich twarze" / Zachęta - prezentowana w 43 miastach świata; „Wyspiański - poeta, malarz” – Budapeszt, Lipsk, Berlin; „Jerzy Giedroyć”- Warszawa, Paryż, Londyn, Lwów; ekspozycje stałe m.in. w Muzeum Literatury w Warszawie, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.
2. Wystawa Jednego Obrazu - Patrycji Turek (akwarela).
3. Kuchnia wielokulturowa: Elżbieta Łazowska-Cwalina - "Paryskie dachówki Czechowicza". /Lokacja: Sala widowiskowa Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN, ul. Grodzka 21/

09.09. 2022: 1. Spotkanie multimedialne z prof. Irvingiem Finkelem "Przygoda z pismem klinowym. Królewska Gra z Ur, Przed Arką Nowego, Pierwsze Duchy" (kustosz pisma, języków i kultur starożytnej Mezopotamii w Departamencie Bliskiego Wschodu w British Museum w Londynie; światowy specjalista od pisma klinowego i budowy Arki Noego).
2. Wystawa Jednego Obrazu: Tomasz Bachanek (malarstwo);
/Lokacja: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12/

21.10. 2022: 1. Koncert Ryszarda Borkowskiego pieśni ukraińskich, prolog 50-lecia na scenie (lubelski bard, goszczący na scenie od początku lat 70.; wykonuje piosenkę autorską oraz kultowe utwory z repertuaru im.in. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy i innych; także mistrz żeglarskich pieśni - szantów).
2. Wystawa Jednego Obrazu: Bartłomiej Michałowski (akwarela).
3. Kuchnia wielokulturowa: Elżbieta Łazowska-Cwalina - Francja: ciastka "magdalenki" Marcelego Prousta.
/Lokacja: Alliance Française Lublin, ul. Cicha 10/

Koncert Ryszard Borkowskiego poprzedził w AF wernisaż wystawy z okazji Roku Brunona Schulza, jaką dla Senatu RP zaprojektowało Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza, w ramach projektu Bruno4ever. Dni Brunona Schulza" – „Bruno Schulz i jego arka wyobraźni”.


// LINKI INTERNET, FOTO, TVP, VIDEO

1/ Album rodzinny, 20.04.2022:

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/2133303440164410/

https://www.lublintravel.pl/kultura/wydarzenia/2795-album-rodzinny-kondrak-andrzejewski-jemiola-wedrujacy-art-festiwal-2022-koncert

Fragment koncertu (Jan Kondrak): https://www.facebook.com/darek.wlodarczyk/videos/559481552122077

2/ Spotkanie K. Burnatowicz / P. Turek, 20.06.2022

Wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/brama-grodzka-grodzka-gate/rolleiflex-prawdę-ci-powie-eseje-fotograficzne/390333179802998/

Foto relacja:
https://teatrnn.pl/kalendarium/wydarzenia/rolleiflex-prawde-ci-powie-eseje-fotograficzne/

3/ Spotkanie Irving Finkel /Tomek Bachanek, 09.09.2022

Relacja W TVP LUBLIN: https://lublin.tvp.pl/62689390/przygoda-z-pismem-klinowym

EMICJA TVP:

https://www.tvp.pl/program-tv/reportaz-na-deser-reportaz-na-deser-irving-finkel/6315ed93d03410a7826ab787

https://ck.lublin.pl/wydarzenie/spotkanie-z-irvingiem-finkelem/?date=0

4/ Koncert Ryszard Borkowski / B. Michałowski, Rok Brunona Schulza

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070058867569

https://www.facebook.com/photo/?fbid=5761275603930346&set=pcb.5761281497263090

 

 


10-02-2023, 16:22:32


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs