Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

szpilki nieznanaukraina festiwal 2012 noce galeria eon horusa jarecka nasi artyści leszek mądzik drohobycz krcha filmy bułgarii zwierciadło bruno o schulzu golberg lublin górecka cytaty o schulzu
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
975126 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Hanna Wróblewska, Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, 

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Mer miasta Drohobycz Taras Kuczma, Szef Drohobyckiej Rejonowej Administracji Wojskowej Stepan Kułyniak

Aktualności
BRUNO4EVER 2023. Pamięć zaułków. Pokaz pleneru i spotkania


Zapraszamy do Alliance Française Lublin przy ulicy Cichej 10, gdzie w poniedziałek 17 lipca 2023 roku o godzinie 17.30 organizujemy pokaz efektów pleneru artystów ukraińskich w Lublinie oraz spotkania z Bartłomiejem Michałowskim i Grzegorzem Józefczukiem.

„PAMIĘĆ ZAUŁKÓW” – to pokaz wybranych prac z artystycznego pleneru polsko-ukraińskiego, jaki organizowaliśmy w lipcu w Lublinie oraz wybranych prac z plenerów poprzednich. Obecnie wymiana artystyczna jest bardzo utrudniona, gdyż ukraińscy artyści w wieku do 60 lat muszą uzyskiwać specjalne zgody władz cywilnych i wojskowych na wyjazd z kraju.W lipcu mieliśmy możliwość gościć w Lublinie Igora Feciaka (Drohobycz, nestor-fotografik, autor wielu albumów, w tym o Drohobyczu, ukazujących wielokulturowe korzenie tego miasta, fotografik Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza) i Oleksandra Nikołajewskiego (Drohobycz-Truskawiec, artysta władający różnymi technikami, malarz, rysownik i grafik, autor wielu wystaw, w tym odnoszących się do historycznej przestrzeni miejskiej Lwowa, laureat wielu nagród). Na pokazie zaprezentujemy również prace olejne Lewka Mykytycza (Drohobycz, malarz, autor wielu wystaw, pedagog artystyczny). Wątek francuski wprowadzą akwarele Bartłomieja Michałowskiego (Lublin).


Igor Feciak

Oleksandr NikołajewskiOleksandr Nikołajewski, Lublin, Brama Krakowska

Ponadto w gościnnych salach Alliance Française Lublin odbędą się DWA SPOTKANIA:

a/ „Ostrygi z Arcachon. Wspomnienia z podróży” – spotkanie z Bartłomiejem Michałowskim, z artystą rozmawia Elżbieta Łazowska-Cwalina. Za przekornym tytułem kryją się opowieści z podróży artystycznych oraz znawstwo francuskiej tradycji kultury, malarstwa i… biesiadowania.
b/ Promocja książki Grzegorza Józefczuka „Jeżeli molfar jest po jego stronie. Felietony z „Pisma Folkowego””. Zbiór felietonów, w których autor łączy wątki muzyczne ze współczesnym obrazem Ukrainy, znaczenie kultury muzycznej z dyskusjami o tożsamości i poszukiwaniach twórczych oraz, rzecz jasna – z Brunonem Schulzem.  

Wstęp wolny. Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Bruno4ever 2021-2023. Dni Brunona Schulza – SchulzFest 2023.

Przypominamy, że przez cały lipiec w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym przy ul. Lubelskiej 12 czynna jest duża wystawa „Bruno Schulz i jego Arka Wyobraźni”, w ramach której prezentowane są też prace powstałe dzięki projektowi „Bruno4ever” wspieranemu przez Miasto Lublin oraz wystawa przygotowana dla Senatu RP na Rok Brunona Schulza 2022.  
Dodatkowo zapraszamy do KOKPiT-u 30 lipca (niedziela) na spotkanie, oprowadzanie kuratorskie i co najważniejsze - pokaz filmu „Sanatorium pod Klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Hasa – w 50.l ecie premiery filmu, który otrzymał Nagrodę Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

red


13-07-2023, 16:58:31


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs