Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

szpilki zwierciadło lublin noce nieznanaukraina bruno eon horusa jarecka leszek mądzik bułgarii krcha drohobycz golberg nasi artyści filmy galeria o schulzu cytaty o schulzu górecka festiwal 2012
  Ramka


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL 
BRUNONA SCHULZA
W DROHOBYCZU
"ARKA WYOBRAŹNI" 2018

 * DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW 
MINISTRA KULTURY 
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO RP


***

 Zrealizowano
z pomocą finansową 
miasta Lublin 
Bruno4ever 

BRUNOSCHULZFESTIVAL.ORG

Zrealizowano dzięki wsparciu 
Miasta Lublin w ramach obchodów 
700-lecia miasta w 2017 roku 

 ***

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ 
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH 
W RAMACH PROGRAMU 
"WSPÓŁPRACA W DZIEDZINIE
DYPLOMACJI PUBLICZNEJ 2012" 

 

Odwiedziło nas już:
475392 osób
Aktualności
BRUNO4EVER. 26 listopada: performance Teatru Alter


Bruk. Paczka od Brunona Schulza

Poniedziałek, 26 listopada, o godz. 18.15 w Lublinie przy Bramie Grodzkiej. Połykacze ognia, wielkie ptaszyska… i paczka od Brunona Schulza. Wielkie i kameralne widowisko! Teatr z Drohobycza zaprasza na performance, podczas którego dokonane zostanie symboliczne wmurowanie na ulicy Grodzkiej i w Zaułku Władysława Panasa kostki brukowej z Drohobycza, pochodzącej z ulicy, którą zazwyczaj spacerował Bruno Schulz.

Performance Teatru Alter w Warszawie, lato 2012Bruk, a dokładnie: jedna kostka brukowa z Ulicy Krokodyli, po której chodził Bruno Schulz została nadana jako paczka na poczcie głównej w Drohobyczu 3 listopada 2012. Kostkę opisano jako suwenir. Jednakże kostka do Lublina nie dotarła, zaginęła w tajemniczych okolicznościach. 16 listopada okazało się, że paczka z kostką została zatrzymana na granicy przez służby celne – i zwrócona do nadawcy, czyli do Twórczej Asocjacji „Alter”. Dla ukraińskich służb celnych kostka była przesyłką biznesową, próbką towaru nieznanego pochodzenia!!! Jednakże sztuka ma swoje sposoby – i przesyłka przekroczyła granicę dzielącą Drohobycz i Lublin, i zostanie otwarta podczas performance.    

Ten post-art to część projektu, jaki prowadzi organizacja „Alter” w Drohobyczu, i do którego także my dokładamy w Lublinie niniejszym swoje trzy grodze. Po raz pierwszy kostka z bruku w Drohobyczu została symbolicznie wmurowana w trotuar Rynku przed Muzeum Literatury w Warszawie. Teraz wniknie w bruk lubelski, zapewne na ulicy Grodzkiej lub w Zaułku Panasa. 


23-11-2012, 03:02:05


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Schulz / forum      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Pogoda      Uniwersytet I. Franka_Drohobycz      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz      BRUNOSCHULZ.ORG   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs