Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

zwierciadło bułgarii górecka filmy nieznanaukraina festiwal 2012 eon horusa krcha bruno nasi artyści szpilki leszek mądzik o schulzu jarecka cytaty o schulzu noce lublin drohobycz golberg galeria
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
909357 osób
Aktualności
BRUNO4EVER. 26 listopada: performance Teatru Alter


Bruk. Paczka od Brunona Schulza

Poniedziałek, 26 listopada, o godz. 18.15 w Lublinie przy Bramie Grodzkiej. Połykacze ognia, wielkie ptaszyska… i paczka od Brunona Schulza. Wielkie i kameralne widowisko! Teatr z Drohobycza zaprasza na performance, podczas którego dokonane zostanie symboliczne wmurowanie na ulicy Grodzkiej i w Zaułku Władysława Panasa kostki brukowej z Drohobycza, pochodzącej z ulicy, którą zazwyczaj spacerował Bruno Schulz.

Performance Teatru Alter w Warszawie, lato 2012Bruk, a dokładnie: jedna kostka brukowa z Ulicy Krokodyli, po której chodził Bruno Schulz została nadana jako paczka na poczcie głównej w Drohobyczu 3 listopada 2012. Kostkę opisano jako suwenir. Jednakże kostka do Lublina nie dotarła, zaginęła w tajemniczych okolicznościach. 16 listopada okazało się, że paczka z kostką została zatrzymana na granicy przez służby celne – i zwrócona do nadawcy, czyli do Twórczej Asocjacji „Alter”. Dla ukraińskich służb celnych kostka była przesyłką biznesową, próbką towaru nieznanego pochodzenia!!! Jednakże sztuka ma swoje sposoby – i przesyłka przekroczyła granicę dzielącą Drohobycz i Lublin, i zostanie otwarta podczas performance.    

Ten post-art to część projektu, jaki prowadzi organizacja „Alter” w Drohobyczu, i do którego także my dokładamy w Lublinie niniejszym swoje trzy grodze. Po raz pierwszy kostka z bruku w Drohobyczu została symbolicznie wmurowana w trotuar Rynku przed Muzeum Literatury w Warszawie. Teraz wniknie w bruk lubelski, zapewne na ulicy Grodzkiej lub w Zaułku Panasa. 


23-11-2012, 03:02:05


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs