Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

golberg festiwal 2012 nieznanaukraina cytaty o schulzu filmy bruno jarecka noce bułgarii leszek mądzik drohobycz krcha o schulzu lublin górecka eon horusa galeria szpilki zwierciadło nasi artyści
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
975137 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

PATRONAT HONOROWY
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Hanna Wróblewska, Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, 

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Mer miasta Drohobycz Taras Kuczma, Szef Drohobyckiej Rejonowej Administracji Wojskowej Stepan Kułyniak

Aktualności
SALON LUDZI CIEKAWYCH. Maks Skrzeczkowski oraz Dorota i Wojciech Nowakowscy


Mistrz fotografii cyrku i filmowy duet szczęścia

Maks Skrzeczkowski z Kazimierza Dolnego jest najlepszym polskim fotografikiem cyrku. Dorota i Wojciech Nowakowscy założyli 20 lat temu w Lublinie filmową firmę producencką N-Vision, są autorami zdjęć do ponad 400 reportaży. 
To goście najbliższej edycji Salonu Ludzi Ciekawych w Hades Szeroka na Starym Mieście w Lublinie. Spotkania Salonu gromadzą ludzi ciekawych po obu stronach: po stronie gości i publiczności. Zapraszamy 27 sierpnia.

HADES SZEROKA ART. FESTIVAL - SALON LUDZI CIEKAWYCH 
ZAPRASZA NA SPOTKANIE 
Wtorek, 27 sierpnia 2013 o godz. 19 
do Hades Szeroka, ul. Grodzka 21 w Lublinie na Starym Mieście.
Gośćmi spotkania Salonu Ludzi Ciekawych będą:
MAKS SKRZECZKOWSKI, fotograf i podróżnik, animator kultury i edukacji fotograficznej, mistrz fotografii cyrku 

DOROTA I WOJCIECH NOWAKOWSCY, twórcy firmy N-Vision, autorzy filmów dokumentalnych, reklamowych, programów tv. 
Wstęp wolny.

Maks SkrzeczkowskiMAKS SKRZECZKOWSKI urodził się i mieszka w Kazimierzu Dolnym, ukończył Wydział Artystyczny UMCS, jest wykładowcą Kolegium Sztuk Pięknych UMCS. Tym razem nie będziemy rozmawiać o Japonii, Indiach czy fotograficznym survivalu, czyli zimowym przejściu wybrzeżem Bałtyku. Maks Skrzeczkowski jest wybitnym, najlepszym w Polsce i znanym w Europie fotografikiem cyrków. Przed dwoma miesiącami portal www.cirkuscirkus.hpu.pl napisał: „Maks Skrzeczkowski jest najpopularniejszym fotografem cyrkowym w Polsce. Jego fenomenalne zdjęcia budzą zachwyt każdego. Fotograf odwiedził wiele cyrków nie tylko w Polsce.”

W wywiadzie dla Cirkus Cirkus pada i takie pytanie: 
CIRKUS CIRKUS – Zauważył Pan, że stał się częścią cyrkowego świata? 
MAKS SKRZECZKOWSKI – Przyznam, że sam nie zauważyłem kiedy to się stało. Fotografowałem w wielu polskich cyrkach. Największe z nich odwiedzam regularnie kilka razy w roku. Fotografowałem cyrk na Ukrainie, Festiwal Sztukmistrzów w Lublinie, Festiwal Cyrk w Stolicy w Marsylii oraz najważniejszy Festiwal w Monte Carlo oraz New Generation. Pracowałem z największym na świecie Cirque Du Soleil – Saltimbanco i Alegria. Mam wiele planów i pomysłów .Nie wiem co z nich wyjdzie, ale jedno jest pewne. Będzie ciekawie i na pewno nie będę się nudził.

Maks Skrzeczkowski był gościem Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (2010). Jest jednym z czterech bohaterów opowieści o podróżnikach, książki Magdy Omilianowicz „Pod podszewką świata”.

Foto. Maks Skrzeczkowski

Dorota NowakowskaDOROTA I WOJCIECH NOWAKOWSCY /N-VISION/, pasjonaci - filmowcy i fotograficy z Lublina, twórcy firmy producenckiej N-Vision założonej w 1993 roku, autorzy wielu filmów i programów, zdjęć do ponad 400 reportaży (RTL7, TVN24, Euronews, Rundfunk Berlin-Brandenburg, Channel 2 News Israel, TVP1, TVP2, TVP Polonia), oferujący m.in. usługi High Definition. Obecnie m.in. kręcą zdjęcia do paradokumentalnego filmu o niezwykłym cadyku - Widzącym z Lublina. Mają w dorobku znakomity m.in.film dokumentalno artystyczny „Dotyk przemijania. Leszek Mądzik”, jak i filmy o Drohobyczu i Brunonie Schulzu (m.in. „Półtora miasta”).   

Wojciech NowakowskiDorota Nowakowska jest absolwentką Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie (specjalizacja: reżyseria i sztuka operatorska) oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie (specjalność: fotografia i film). Wojciech Nowakowski studiował Pedagogikę Kulturalno-Oświatową na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie, współtworzył Telewizję Niezależną Lublin.

"Filmowy duet", Dorota i Wojtek Nowakowscy, stał się tematem reportażu pod tytułem "Szczęściarze" emitowanego na antenie TVP2 w cyklu "Smak Europy"

OBECNA EDYCJA SALONU LUDZI CIEKAWYCH odbywa się w ramach PROJEKTU STOWARZYSZENIA FESTIWAL BRUNONA SCHULZA „Knajpa filarem kultury. Hades-Szeroka Art. Festival”, we współpracy z Hades-Szeroka.

„DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU NARODOWEGO CENTRUM KULTURY – KULTURA-INTERWENCJE”.

Dotychczas gośćmi Salonu Ludzi Ciekawych byli: prof. Lechosław Lameński, prof. ks. Alfred M. Wierzbicki, artystka Ewa Zarzycka, projektantka mody Jola Szala, artysta Stasys Eidrigevicius, reżyser Krzysztof Babicki, zespół Caci Vorba, artysta Robert Kuśmirowski, pieśniarz Michał Hochman, Alicja Kapuścińska i Mirosław Ikonowicz; ostatnio: aktor i poeta Oleksandr Overchuk (Lwów), animator kultury Aleksandra Zińczuk (Lublin), malarz Mariusz Drzewiński (Lublin), dominikanin Tomasz Dostatni, dziennikarz Leonid Goberg (Drohobycz), Wiera Meniok i Dmytro Meniok (Drohobycz). 


23-08-2013, 01:06:46


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs