Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

górecka drohobycz nieznanaukraina leszek mądzik o schulzu filmy nasi artyści jarecka noce bruno cytaty o schulzu galeria szpilki zwierciadło krcha eon horusa golberg lublin bułgarii festiwal 2012
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***





 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
930721 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Historia

SFBS zostało zawiązane na zebraniu założycielskim 24 maja 2007 roku, do Krajowego Rejestru Sądowego zostało wpisane przez XI Wydział Gospodarczy KRS Sądu Rejonowego w Lublinie 22 sierpnia 2007 roku.
Niemal wszyscy założyciele Stowarzyszenia byli uczestnikami II. Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (Ukraina) w listopadzie 2006 roku, a ich działania naukowe, artystyczne i edukacyjne współtworzyły program tego wydarzenia. Wśród założycieli jest dr Wiera Meniok, współpomysłodawca i dyrektor Festiwalu w Drohobyczu, kierownik Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego im. Igora Menioka Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki w Drohobyczu.
Wszystkich łączy fascynacja twórczością Schulza i samym Drohobyczem, niemal wszyscy mieli też swój udział w organizowaniu innych imprez schulzowskich (nawet od 1992 roku). Należą oni do kręgu przyjaciół lub znajomych śp. prof. Władysława Panasa - badacza twórczości wielkiego pisarza i artysty Brunona Schulza oraz wielkiego lubelskiego poety Józefa Czechowicza, jak też znawcy wyjątkowych kart historii miast - Drohobycza i Lublina.
Te rozliczne związki sprawiały, że poprzez założenie SFBS postanowiono pomóc w rozwoju Festiwalu w Drohobyczu, traktując zarazem wiele innych, potencjalnych imprez kulturalnych organizowanych przez SFBS jako „nieustający" Festiwal Brunona Schulza. W tym drugim przypadku, kiedy Festiwal rozumie się jako wydarzenia, które nie muszą odbywać się w Drohobyczu, osoba Schulza staje się patronem twórczości, patronem kultury i sztuki w jej wyjątkowości i kreatywności.
Stowarzyszenie ma dwa cele, szczegółowy - jednoczyć wszystkich poprzez wspomaganie w różny sposób, organizacyjny i artystyczny, Festiwalu w Drohobyczu, oraz cel ogólny, konkretyzujący się w trakcie działalności - być stowarzyszeniem twórczym, czyli promującym artystyczną działalność swych członków, stowarzyszeniem aktywnym w szeroko rozumianej sferze kultury w sposób, jaki jego członkowie uznają za stosowny, organizując np. plenery, wystawy, pokazy spektakli, podejmując działalność wydawniczą, chroniąc wielokulturowe i ekologiczne dziedzictwo Pogranicza Kultur, angażując się w projekty edukacyjne itd. Ta formuła pozwala realizować się wszystkim członkom Stowarzyszenia, wśród których dominują artyści i ludzie kultury, malarze, reżyserzy, dziennikarze, animatorzy kultury, a przez swą obecność w Stowarzyszeniu reprezentujący w nieformalny sposób lubelskie uczelnie, związki twórcze, media itd.



  Festiwale






  NewsLetter

Podaj swój e-mail



Bądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza




Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs