Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

leszek mądzik szpilki lublin jarecka drohobycz cytaty o schulzu nasi artyści bułgarii galeria o schulzu nieznanaukraina golberg festiwal 2012 filmy zwierciadło górecka noce bruno eon horusa krcha
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
937348 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

HOTEL TUSTAŃ 
Plac Szewczenki 1, tel. +38 03244 20049, +38 0324  410294

Wielką zaletą hotelu jest położenie w centrum miasta, wadą – brak ciepłej wody w nocy oraz fatalny stan części pokoi. Hotel ma 35 pokoi bardzo różnego standardu. 

Hotel Tustań

Zbudowany został w 1987 roku jako nowoczesny wówczas kompleks wypoczynkowo-turystyczny, wciąż pozostaje przedsiębiorstwem miejskim (nazwa właściwa: Komunalne Przedsiębiorstwo „Turystyczny kompleks Drohobycz”). Jakiś czas temu radni zdecydowali o prywatyzacji, lecz ciągle zmieniają się jej zasady. Jednakże obiekt po prywatyzacji raczej hotelem już nie będzie: w ramach prywatyzacji można wykupić poszczególne pokoje czy części budynku na biura. Zatem to być może ostatnia szansa, żeby zamieszkać w tym zaskakującym miejscu w centrum miasta, na terenie dawnej dzielnicy „Łan”, z widokiem na wielką synagogę i pomnik Tarasa Szewczenki, gdzieś w pobliżu miejsca, gdzie w czasie wojny w getcie stał drewniany dom, do jakiego przesiedlono Brunona Schulza.  

Część pokoi wyremontowano (także łazienki), są to tzw. numery kategorii pół-Luks, o względnie przyzwoitym standardzie. 2-osobowy pół-Luks kosztuje 250 hr. (takich pokoi jest 10) , 1-osobowy pół-Luks – 200 hr (są tylko dwa takie pokoje). Jedna osoba, jeżeli mieszka sama w 2-osobowym pół-Luksie, powinna zapłacić 125 hr.

Uwaga: pół-Luksy mają ciepłą wodę (lodówkę i telewizor); pokoje w cenie niższej, np. po 170 i 100 hr – nie były remontowane i nie mają ciepłej wody (tylko dla odważnych!). Parking nie jest strzeżony, ale można próbować dogadać się, aby zaparkować przed samym wejściem do hotelu.

HOTEL NOWA CHATA 
Ul. Sahajdacznego 27a, tel.+38 0672855523   

Rodzaj działającego od niedawna małego hotelu, względnie niedaleko centrum, o niezłym standardzie (otoczenie może mylić, podobnie sam budynek, w którego części jest sklep budowlany).

Hotelik Nowa Chata, wejście w głębi

Ma dziewięć pokoi, wszystkie czyste i z ciepłą wodą.
Są m.in. 3 pokoje 1-osobowe lub małżeńskie (duże łóżko) po 200 hr oraz 4 pokoje 2-osobowe (czyli: dwa łóżka), w tym dwa 2-osobowe po 260 hr (wszystko wymienione typu pół-Luks), a jeden za 270 hr (Luks).
Jest także jeden pokój 3-osobowy za 390 hr, jeden – 7-osobowy za 650 hr. 

Na parterze: niewielki barek.

 

HOTEL ŁASTIWKA

Ul. Borysławska 43a, tel. +38 0324 438462

Hotel o niezłym standardzie, należący do wielkiego przedsiębiorstwa naftowego ”Galiczyna”, od niedawna znowu otwarty dla gości zewnętrznych, ale pierwszeństwo mają delegowani pracownicy tej firmy, więc „Łastiwka” nie przyjmuje rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

Hotel Łstiwka

To ładny budynek z własnym gratisowym parkingiem, strzeżony całą dobę (całość ogrodzona), nieco oddalony od centrum (10 minut piechotą do Rynku).  

Z reguły do dyspozycji jest około 10 pokoi 2-osobowych, wszystkie analogicznie wyposażone (spory metraż pokoi, ciepła woda non stop, telewizor, lodówka, latem barek z ogródkiem), o jednej cenie: każdy po 201 hrywien za dobę.

HOTEL LEMON

Ul. Kozłowskiego 1, tel. +38 0324 450261, http://lemon.lviv.ua

Ceny od 250 hrywien. Rodzaj kilka lat temu powstałego kompleksu hotelowo-wypoczynkowo-rozrywkowego; dobre wyposażenie, szeroki zakres usług (teren strzeżony), aczkolwiek nic więcej nie możemy napisać.

 Hotel Lemon

 

 

LINK DO STRONY Z MAPĄ HOTELI W DROHOBYCZU

http://nadoloni.com/ua/drogobych/katalog/

prozhyvannya/goteli

LINK DO STRONY Z INFO O „NOWEJ CHACIE” (ZDJĘCIA) I INNYCH HOTELACH DROHOBYCZA

http://www.ukrmandry.com.ua/index.php?id=303

 

 

HOTEL „FATA MORGANA”

Dereżyce, tel. +38 0324 419018; www.fata-morgana.com.ua

5 kilometrów od Drohobycza, we wsi Dereżyce, znajduje się kompleks hotelowo-bankietowy o wysokim standardzie i oryginalnie urządzony. Hotel ma 19 pokoi, numery typu pół-Luks są po 250-350 hr, Luks (2-pokojowe apartamenty) – po 450-550 hr (na parterze – ekskluzywna restauracja). Teren jest ogrodzony, strzeżony; do kompleksu należy znajdująca się w innym obiekcie duża sala bankietowa z motelem. Do obiektów przylega specjalnie pielęgnowany ogród z wolierą (kolekcja ptaków i zwierząt). Można zagościć również w gustownie urządzonej Chacie - Muzeum z oryginalnymi eksponatami dawnego domu chłopskiego i mieszczańskiego, z kolekcją pamiątek właścicieli – pełni rolę kameralnej restauracji, albo w stylizowanym na XIX wiek ukraińskim szynku .

  • UWAGA!

Niniejszy spis hoteli nie jest formą ich rekomendacji. Ceny podano wg stanu na wrzesień/październik 2012. Należy pamiętać, że wymagana może być płatność z góry (w gotówce).
Istnieją także inne możliwości noclegów, można w tej sprawie skontaktować się z parafią św. Bartłomieja (noclegi u Polaków) lub z domem oo. bonifratrów w Drohobyczu. Goście (np. studenci) Uniwersytetu w Drohobyczu mogą próbować z kolei załatwić sobie nocleg w tzw. profilaktorium studenckim (gdzie ceny są o wiele niższe od hotelowych).  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs