Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

krcha szpilki noce leszek mądzik drohobycz bruno o schulzu eon horusa zwierciadło galeria filmy bułgarii nasi artyści jarecka cytaty o schulzu golberg nieznanaukraina festiwal 2012 górecka lublin
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
937310 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Podziękowania

PODZIĘKOWANIA

15.I.2013

Dla Marcina Kulwasa i ekipy spektaklu „Pieśni wg Schulza” podziękowania za płytę i fajny list.

10.I.2013

Loni za zdjęcia z Drohobycza. 
Artyście Sławkowi Wójtowiczowi życzymy powodzenia w staraniach o pracownię! 
Ewie Hadrian (WBP Lublin) za pamięć i że na nas liczyła.

NA ŚWIĘTA I NOWY ROK 2013

Składaliśmy życzenia wszystkim przyjaciołom i znajomym, jak i nieznanym jeszcze miłośnikom Schulza i Drohobycza. Przekazaliśmy specjalne życzenia dla wszystkich na Ukrainie na Święta wg kalendarza juliańskiego – m.in. dla Dmytryka i jego mamy, dla Państwa Romanyszynów, aby się kochali a Kamila rosła, dla Alterowców, specjalnie dla Andrija i Olenki, abyśmy bawili się na ich ślubie, dla Loni i jego Wiery, dla Josika Karpina, abyśmy słuchali, jak śpiewa polskie piosenki, dla dyrektora Mykoły Hnatenko, dla Państwa Filewyczów, dla ks. Mirosława Sobołty i dla wielu innych ważnych osób.  

DZIĘKUJEMY ZA ŻYCZENIA DLA NAS.

5.XII.2012.

Pani Wei-Yun Lin-Góreckiej i Pawłowi Góreckiemu za przesłanie chińskiego czasopisma UNITAS. A LITERARY MONTHLY NR 336 z Tajpei, Z CUDOWNĄ OKŁADKĄ I MATERIAŁAMI O SCHULZU I DROHOBYCZU. Gratulacje za przekład prozy Schulza na chiński. Za Mapę Schulzowską (Druga Strona Stołu).
Pani Wei-Yun – dodatkowo za sympatyczną naganę udzieloną p. Grzegorzowi Józefczukowi.
KRZYSZTOF Anin KUZKO – dziękujemy Krzysiu za fotografie z Bruno4ever 2012!!!

Igorowi FECIAKOWI, mistrzowi fotografików Drohobycza, za przyjazd i spotkania w Lublinie.

Straży Granicznej - za dociekliwość.  

30.XI.2012

Dziękujemy Warsztatom Kultury w Lublinie. Za pomoc i dobre słowo dyrektorowi Grzegorzowi Rzepeckiemu, również Piotrowi Zieniukowi i Annie Kominek. Elżbiecie Cwalinie – za ciasteczka na wernisaż. Niezrównanym Dziewczynom – za frekwencję.

Annie Kaszubie – Dębskiej – za cierpliwość w sprawie wystawy, i za opowieść, która jest potwierdzeniem pasji i warsztatu.

29.XI.2012

Zdzichowi Kudelskiemu i Marcinowi Lachowskiemu za zaproszenie na wieczór Zaduszki Emigracyjne, poświęcony pamięci prof. Małgorzaty Kitowskiej-Łysiak na KUL.

26.XI.2012

Ukłony dla Małgorzaty Stachnik za udostępnienie „Przytułku Sztuki im. Brunona Schulza”, oraz za garderobę w Waksmanie (mieszkajcie w najlepszym w Lublinie pensjonacie Waksman przy Grodzkiej 19!). Dla Restauracji Hades-Szeroka – za poczęstunek dla Alteru. Dla Warsztatów Kultury za reflektory. Dla Lecha Cwaliny – za transport. Alterowi – za koniak. Kindze Mazur – za pomoc w druku zaproszeń. Saszy („Aszy”) Maksymowowi – za aktorskie poświęcenie. Igorowi i Andrzejowi – za wypróbowanie polskiej nafty kosmetycznej do celów fireshow. Krystynie Czuchrycie – za brawa dla aktorów.  

Dyrektorowi operacyjnemu Polonus PKS w Warszawie p. Januszowi Śmigulskiemu za zgodę na korektę kursu autobusu Warszawa-Lwów.

Igorowi Stachniwowi z Drohobycza składamy specjalne życzenia na 30 urodziny.

16.XI.2012

Henrykowi Kowalczykowi (WOK, Festiwal Teatrów Niewielkich, Fundacja Sztuki im. Brunona Schulza) – za pomoc przy organizacji wystawy w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, również personelowi WOK; ukłony dla dyrektora Artura Sępocha.

Marianowi Oleksiakowi, artyście z Drohobycza, za sztukę i przyjazd do Lublina. Olegowi Lubkiwskiemu z legendarnych Czerniowiec - że udało się z wizą i za sentyment do Lublina, oraz za obiad. Andrzejowi Widelskiemu – za niezrównane towarzystwo i za wykład o tym, jak się robi tatara.

15.XI.2012

Wielkie dzięki składamy Ewie Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, że wszystko świetnie zorganizowała i ładnie z nami rozmawiała, za cudowne chwile w Czytelni Naukowej. Niezmiennie ukłony dla Pani Dyrektor Zofii Ciuruś, która nam sprzyja, oraz podziękowania dla jej zastępcy Grzegorza Figla.

Pani Natalii Filewycz z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki za sentyment do Lublina, i za systematyczne przyjazdy, za dobre słowa i za kompetencję w sprawie Schulza; Oksanie Maksymenko ze Lwowa - za spotkanie, klasę i uśmiech. Andrzejowi Widelskiemu – za gościnne progi, za narracje i oracje.

Marszałkowi Województwa Lubelskiego Krzysztofowi Hetmanowi za dwa miłe listy (i ciekawe motto) – jeden do Grzegorza Józefczuka, drugi – do uczestników „Bruno4ever” i promocji książek schulzowskich, a Ewie Hadrian – za ich odczytanie.

O. Tomaszowi Dostatniemu za dobre słowa; za przybycie i wsparcie – miłym gościom, m.in. Ewie Łoś, Andrzejowi Zdunkowi, Józefowi Ziębie.

14.XI.2012

Malarzowi Piotrowi Łucjanowi za rozmowę i ekspresję osobowości, za temperament i charakter. Leszkowi Cwalinie (i koledze Mrówkowi) za zmontowanie wystawy Piotra Łucjana i za usługi transportowe, Elżbiecie Cwalinie za wsparcie, licznym gościom za klimat i atmosferę, Henrykowi Łucjanowi – za udział w licytacji, Mamie Piotra – za wspomnienia, Oli Zińczuk – za rozmowę z Piotrem i poświęcony czas. Hadesowi za ekran, Teatrowi NN (Adamowi Marczukowi) za projektor i mikrofon.

12.XI.2012

Fotografikowi Krzysztofowi amin Kuzko za pomoc w kontakcie z Galerią Oranżeria w Radzyniu Podlaskim, Grażynie Regulskiej z Radzynia – za przychylność i pomoc, oraz za dialog z fotografiami Mistrzów z Żywca; podobnie - dyrektorowi ROK Zbigniewowi Wojtasiowi i gościom spotkania za miłą obecność, za nowe znajomości. Lechowi Cwalinie – za transport i dźwiganie skrzyni z fotografiami.   Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs