Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

cytaty o schulzu o schulzu szpilki filmy górecka drohobycz festiwal 2012 jarecka galeria leszek mądzik bułgarii zwierciadło eon horusa nieznanaukraina golberg nasi artyści lublin krcha noce bruno
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
956055 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Podziękowania

PODZIĘKOWANIA

15.I.2013

Dla Marcina Kulwasa i ekipy spektaklu „Pieśni wg Schulza” podziękowania za płytę i fajny list.

10.I.2013

Loni za zdjęcia z Drohobycza. 
Artyście Sławkowi Wójtowiczowi życzymy powodzenia w staraniach o pracownię! 
Ewie Hadrian (WBP Lublin) za pamięć i że na nas liczyła.

NA ŚWIĘTA I NOWY ROK 2013

Składaliśmy życzenia wszystkim przyjaciołom i znajomym, jak i nieznanym jeszcze miłośnikom Schulza i Drohobycza. Przekazaliśmy specjalne życzenia dla wszystkich na Ukrainie na Święta wg kalendarza juliańskiego – m.in. dla Dmytryka i jego mamy, dla Państwa Romanyszynów, aby się kochali a Kamila rosła, dla Alterowców, specjalnie dla Andrija i Olenki, abyśmy bawili się na ich ślubie, dla Loni i jego Wiery, dla Josika Karpina, abyśmy słuchali, jak śpiewa polskie piosenki, dla dyrektora Mykoły Hnatenko, dla Państwa Filewyczów, dla ks. Mirosława Sobołty i dla wielu innych ważnych osób.  

DZIĘKUJEMY ZA ŻYCZENIA DLA NAS.

5.XII.2012.

Pani Wei-Yun Lin-Góreckiej i Pawłowi Góreckiemu za przesłanie chińskiego czasopisma UNITAS. A LITERARY MONTHLY NR 336 z Tajpei, Z CUDOWNĄ OKŁADKĄ I MATERIAŁAMI O SCHULZU I DROHOBYCZU. Gratulacje za przekład prozy Schulza na chiński. Za Mapę Schulzowską (Druga Strona Stołu).
Pani Wei-Yun – dodatkowo za sympatyczną naganę udzieloną p. Grzegorzowi Józefczukowi.
KRZYSZTOF Anin KUZKO – dziękujemy Krzysiu za fotografie z Bruno4ever 2012!!!

Igorowi FECIAKOWI, mistrzowi fotografików Drohobycza, za przyjazd i spotkania w Lublinie.

Straży Granicznej - za dociekliwość.  

30.XI.2012

Dziękujemy Warsztatom Kultury w Lublinie. Za pomoc i dobre słowo dyrektorowi Grzegorzowi Rzepeckiemu, również Piotrowi Zieniukowi i Annie Kominek. Elżbiecie Cwalinie – za ciasteczka na wernisaż. Niezrównanym Dziewczynom – za frekwencję.

Annie Kaszubie – Dębskiej – za cierpliwość w sprawie wystawy, i za opowieść, która jest potwierdzeniem pasji i warsztatu.

29.XI.2012

Zdzichowi Kudelskiemu i Marcinowi Lachowskiemu za zaproszenie na wieczór Zaduszki Emigracyjne, poświęcony pamięci prof. Małgorzaty Kitowskiej-Łysiak na KUL.

26.XI.2012

Ukłony dla Małgorzaty Stachnik za udostępnienie „Przytułku Sztuki im. Brunona Schulza”, oraz za garderobę w Waksmanie (mieszkajcie w najlepszym w Lublinie pensjonacie Waksman przy Grodzkiej 19!). Dla Restauracji Hades-Szeroka – za poczęstunek dla Alteru. Dla Warsztatów Kultury za reflektory. Dla Lecha Cwaliny – za transport. Alterowi – za koniak. Kindze Mazur – za pomoc w druku zaproszeń. Saszy („Aszy”) Maksymowowi – za aktorskie poświęcenie. Igorowi i Andrzejowi – za wypróbowanie polskiej nafty kosmetycznej do celów fireshow. Krystynie Czuchrycie – za brawa dla aktorów.  

Dyrektorowi operacyjnemu Polonus PKS w Warszawie p. Januszowi Śmigulskiemu za zgodę na korektę kursu autobusu Warszawa-Lwów.

Igorowi Stachniwowi z Drohobycza składamy specjalne życzenia na 30 urodziny.

16.XI.2012

Henrykowi Kowalczykowi (WOK, Festiwal Teatrów Niewielkich, Fundacja Sztuki im. Brunona Schulza) – za pomoc przy organizacji wystawy w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, również personelowi WOK; ukłony dla dyrektora Artura Sępocha.

Marianowi Oleksiakowi, artyście z Drohobycza, za sztukę i przyjazd do Lublina. Olegowi Lubkiwskiemu z legendarnych Czerniowiec - że udało się z wizą i za sentyment do Lublina, oraz za obiad. Andrzejowi Widelskiemu – za niezrównane towarzystwo i za wykład o tym, jak się robi tatara.

15.XI.2012

Wielkie dzięki składamy Ewie Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, że wszystko świetnie zorganizowała i ładnie z nami rozmawiała, za cudowne chwile w Czytelni Naukowej. Niezmiennie ukłony dla Pani Dyrektor Zofii Ciuruś, która nam sprzyja, oraz podziękowania dla jej zastępcy Grzegorza Figla.

Pani Natalii Filewycz z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki za sentyment do Lublina, i za systematyczne przyjazdy, za dobre słowa i za kompetencję w sprawie Schulza; Oksanie Maksymenko ze Lwowa - za spotkanie, klasę i uśmiech. Andrzejowi Widelskiemu – za gościnne progi, za narracje i oracje.

Marszałkowi Województwa Lubelskiego Krzysztofowi Hetmanowi za dwa miłe listy (i ciekawe motto) – jeden do Grzegorza Józefczuka, drugi – do uczestników „Bruno4ever” i promocji książek schulzowskich, a Ewie Hadrian – za ich odczytanie.

O. Tomaszowi Dostatniemu za dobre słowa; za przybycie i wsparcie – miłym gościom, m.in. Ewie Łoś, Andrzejowi Zdunkowi, Józefowi Ziębie.

14.XI.2012

Malarzowi Piotrowi Łucjanowi za rozmowę i ekspresję osobowości, za temperament i charakter. Leszkowi Cwalinie (i koledze Mrówkowi) za zmontowanie wystawy Piotra Łucjana i za usługi transportowe, Elżbiecie Cwalinie za wsparcie, licznym gościom za klimat i atmosferę, Henrykowi Łucjanowi – za udział w licytacji, Mamie Piotra – za wspomnienia, Oli Zińczuk – za rozmowę z Piotrem i poświęcony czas. Hadesowi za ekran, Teatrowi NN (Adamowi Marczukowi) za projektor i mikrofon.

12.XI.2012

Fotografikowi Krzysztofowi amin Kuzko za pomoc w kontakcie z Galerią Oranżeria w Radzyniu Podlaskim, Grażynie Regulskiej z Radzynia – za przychylność i pomoc, oraz za dialog z fotografiami Mistrzów z Żywca; podobnie - dyrektorowi ROK Zbigniewowi Wojtasiowi i gościom spotkania za miłą obecność, za nowe znajomości. Lechowi Cwalinie – za transport i dźwiganie skrzyni z fotografiami.   Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs