Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
  Drohobycz
  Historia
  Gdzie mieszkać
  Jak dojechać
  Wiersze
  Sto lat temu
  Słówka
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

jarecka noce górecka krcha szpilki nieznanaukraina bruno festiwal 2012 eon horusa galeria nasi artyści filmy cytaty o schulzu lublin golberg drohobycz o schulzu leszek mądzik bułgarii zwierciadło
  Ramka

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZ
A

ARKA WYOBRAŹNI

DROHOBYCZ 2020

Program:
Promocja kultury polskiej za granicą„Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych
w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1
ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych” 

ШульцФест 2020
SCHULZFEST 2020

Проект дофінансовано
з фонду Міністра Культури
та Національної Спадщини
Республіки Польща


***


VISEGRAD PANOPTICUM
BY BRUNO SCHULZ 2020

***

BRUNO4EVER 2020
Dni Brunona Schulza
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
GMINY LUBLIN
***
***


 

 

Odwiedziło nas już:
611133 osób

IX. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbędzie się
w dniach 15-21 listopada 2020 roku.

ІХ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі відбудеться
15-21 листопада 2020 року.

The 9th International Bruno Schulz Festival in Drohobych will be held
from the 15th of November till the 21th of November, 2020.

HOTEL TUSTAŃ 
Plac Szewczenki 1, tel. +38 03244 20049, +38 0324  410294

Wielką zaletą hotelu jest położenie w centrum miasta, wadą – brak ciepłej wody w nocy oraz fatalny stan części pokoi. Hotel ma 35 pokoi bardzo różnego standardu. 

Hotel Tustań

Zbudowany został w 1987 roku jako nowoczesny wówczas kompleks wypoczynkowo-turystyczny, wciąż pozostaje przedsiębiorstwem miejskim (nazwa właściwa: Komunalne Przedsiębiorstwo „Turystyczny kompleks Drohobycz”). Jakiś czas temu radni zdecydowali o prywatyzacji, lecz ciągle zmieniają się jej zasady. Jednakże obiekt po prywatyzacji raczej hotelem już nie będzie: w ramach prywatyzacji można wykupić poszczególne pokoje czy części budynku na biura. Zatem to być może ostatnia szansa, żeby zamieszkać w tym zaskakującym miejscu w centrum miasta, na terenie dawnej dzielnicy „Łan”, z widokiem na wielką synagogę i pomnik Tarasa Szewczenki, gdzieś w pobliżu miejsca, gdzie w czasie wojny w getcie stał drewniany dom, do jakiego przesiedlono Brunona Schulza.  

Część pokoi wyremontowano (także łazienki), są to tzw. numery kategorii pół-Luks, o względnie przyzwoitym standardzie. 2-osobowy pół-Luks kosztuje 250 hr. (takich pokoi jest 10) , 1-osobowy pół-Luks – 200 hr (są tylko dwa takie pokoje). Jedna osoba, jeżeli mieszka sama w 2-osobowym pół-Luksie, powinna zapłacić 125 hr.

Uwaga: pół-Luksy mają ciepłą wodę (lodówkę i telewizor); pokoje w cenie niższej, np. po 170 i 100 hr – nie były remontowane i nie mają ciepłej wody (tylko dla odważnych!). Parking nie jest strzeżony, ale można próbować dogadać się, aby zaparkować przed samym wejściem do hotelu.

HOTEL NOWA CHATA 
Ul. Sahajdacznego 27a, tel.+38 0672855523   

Rodzaj działającego od niedawna małego hotelu, względnie niedaleko centrum, o niezłym standardzie (otoczenie może mylić, podobnie sam budynek, w którego części jest sklep budowlany).

Hotelik Nowa Chata, wejście w głębi

Ma dziewięć pokoi, wszystkie czyste i z ciepłą wodą.
Są m.in. 3 pokoje 1-osobowe lub małżeńskie (duże łóżko) po 200 hr oraz 4 pokoje 2-osobowe (czyli: dwa łóżka), w tym dwa 2-osobowe po 260 hr (wszystko wymienione typu pół-Luks), a jeden za 270 hr (Luks).
Jest także jeden pokój 3-osobowy za 390 hr, jeden – 7-osobowy za 650 hr. 

Na parterze: niewielki barek.

 

HOTEL ŁASTIWKA

Ul. Borysławska 43a, tel. +38 0324 438462

Hotel o niezłym standardzie, należący do wielkiego przedsiębiorstwa naftowego ”Galiczyna”, od niedawna znowu otwarty dla gości zewnętrznych, ale pierwszeństwo mają delegowani pracownicy tej firmy, więc „Łastiwka” nie przyjmuje rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

Hotel Łstiwka

To ładny budynek z własnym gratisowym parkingiem, strzeżony całą dobę (całość ogrodzona), nieco oddalony od centrum (10 minut piechotą do Rynku).  

Z reguły do dyspozycji jest około 10 pokoi 2-osobowych, wszystkie analogicznie wyposażone (spory metraż pokoi, ciepła woda non stop, telewizor, lodówka, latem barek z ogródkiem), o jednej cenie: każdy po 201 hrywien za dobę.

HOTEL LEMON

Ul. Kozłowskiego 1, tel. +38 0324 450261, http://lemon.lviv.ua

Ceny od 250 hrywien. Rodzaj kilka lat temu powstałego kompleksu hotelowo-wypoczynkowo-rozrywkowego; dobre wyposażenie, szeroki zakres usług (teren strzeżony), aczkolwiek nic więcej nie możemy napisać.

 Hotel Lemon

 

 

LINK DO STRONY Z MAPĄ HOTELI W DROHOBYCZU

http://nadoloni.com/ua/drogobych/katalog/

prozhyvannya/goteli

LINK DO STRONY Z INFO O „NOWEJ CHACIE” (ZDJĘCIA) I INNYCH HOTELACH DROHOBYCZA

http://www.ukrmandry.com.ua/index.php?id=303

 

 

HOTEL „FATA MORGANA”

Dereżyce, tel. +38 0324 419018; www.fata-morgana.com.ua

5 kilometrów od Drohobycza, we wsi Dereżyce, znajduje się kompleks hotelowo-bankietowy o wysokim standardzie i oryginalnie urządzony. Hotel ma 19 pokoi, numery typu pół-Luks są po 250-350 hr, Luks (2-pokojowe apartamenty) – po 450-550 hr (na parterze – ekskluzywna restauracja). Teren jest ogrodzony, strzeżony; do kompleksu należy znajdująca się w innym obiekcie duża sala bankietowa z motelem. Do obiektów przylega specjalnie pielęgnowany ogród z wolierą (kolekcja ptaków i zwierząt). Można zagościć również w gustownie urządzonej Chacie - Muzeum z oryginalnymi eksponatami dawnego domu chłopskiego i mieszczańskiego, z kolekcją pamiątek właścicieli – pełni rolę kameralnej restauracji, albo w stylizowanym na XIX wiek ukraińskim szynku .

  • UWAGA!

Niniejszy spis hoteli nie jest formą ich rekomendacji. Ceny podano wg stanu na wrzesień/październik 2012. Należy pamiętać, że wymagana może być płatność z góry (w gotówce).
Istnieją także inne możliwości noclegów, można w tej sprawie skontaktować się z parafią św. Bartłomieja (noclegi u Polaków) lub z domem oo. bonifratrów w Drohobyczu. Goście (np. studenci) Uniwersytetu w Drohobyczu mogą próbować z kolei załatwić sobie nocleg w tzw. profilaktorium studenckim (gdzie ceny są o wiele niższe od hotelowych).  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs